X


CoinShares, Haftalık Raporunda Kurumsal Yatırımcıların Radarındaki Kripto Para Birimlerini Paylaştı!

CoinShares, haftalık raporunda kripto varlık tabanlı yatırım ürünlerindeki nakit akışlarına ilişkin çeşitli verilere dikkat çekti.
09:59
24 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

CoinShares, en sonki Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık raporunda, geçen hafta Bitcoin tabanlı yatırım ürünlerinde 154 milyon dolarlık nakit çıkışının kaydedildiğini belirtti. Öte yandan CoinShares, Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) tabalı yatırım ürünlerinde ise kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin aksine 1 milyon dolarlık nakit girişinin gerçekleştiğini ifade etti.

CoinShares, Haftalık Nakit Akışlarını Paylaştı

Son raporunda haftalık nakit akışlarına ilişkin verileri paylaşan CoinShares, Bitcoin tabanlı yatırım ürünlerinde 154 milyon dolarlık nakit çıkışının gerçekleştiğini ifade ederken, aynı zamanda kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin aksine pozitif nakit akışı kaydeden kripto varlık yatırım ürünlerine de dikkat çekti. CoinShares, Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) tabanlı yatırım ürünlerinde 1 milyon dolarlık nakit girişinin yanı sıra ayrıca XRP, Solana (SOL) ve Litecoin (LTC) yatırım ürünlerinde de sırasıyla 700.000 dolarlık, 500.000 dolarlık ve 100.000 dolarlık nakit girişlerinin kaydedildiğini ifade etti.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya yükseliş ile başlamasına karşın dün akşam saatlerinde kaydetmeye başladığı düşüş yönlü hareketleri ile birlikte yeniden 30.000 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 30.000 dolar fiyat seviyelerinin altına gerilemesinin ardından değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1.977 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,32 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 200 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar