X

Coingecko, 2021 Üçüncü Çeyrek Raporunu Yayınladı!

2021 3. Çeyrek Kripto Para Raporunu yayınlayan Coingecko, Bitcoin'in 3. çeyrekte neredeyse tüm ana varlık sınıflarından daha iyi bir fiyat performansı sergilediğini ortaya koydu.
22:01
15 Ekim 2021

Coingecko bu hafta, kripto para ekonomisinin 3. çeyreğini inceleyen 2021 3. Çeyrek Kripto Para Raporu’nu yayınladı. Yapılan çalışma, kripto para piyasasının 3. çeyrek performansı başta olmak üzere sayısız konuyu kapsıyor.

Coingecko Kurucularından NFT Yorumu

Raporun, kurucunun notu bölümünde Bobby Ong ile TM Lee, NFT‘lerin değeri ve kültürü yeniden tanımladığını söyledi:

“NFT’ler kalıcı olmak için buradalar ve ana akım haline geldiler. 2016’da NFT’leri öğrendiğimizden beri büyük hayranıyız. “

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Son Durum

Rapor, Bitcoin’i uzun uzadıya analiz ederek, kripto varlığın 3. çeyrekte kayda değer bir fiyat performansı sergilediğini yazdı. Rapora göre, üçüncü çeyreğin zirvesinden yaptığı düzeltme hareketinin ardından bir süre konsolide olan lider kripto para birimi, Ekim ayının başından bu yana kaydettiği fiyat artışları ile en son gerçekleştirdiği değer kayıplarını telafi etti. Ayrıca Coingecko araştırmasında, altcoin hakimiyetinde bir artış olduğunu da tespit etti:

“Altcoin hakimiyeti, Bitcoin’den daha iyi bir performans sergiledi. Bu da altcoinlerin BTC’ye olan bağlılığının azaldığına dair duyarlılığın arttığını gösteriyor. Ancak Cardano (ADA) ve Tether (USDT) burada istisna. %15,7 ile en büyük düşüş Tether’de tespit edildi. Hakimiyeti artan stabil kripto paralar arasında ise, USDC, BUSD, DAI ve UST yer alıyor. “

Hash Oranı Güçlü Bir Toparlama Kaydetti

Bitcoin Hash oranının üçüncü çeyrekte %54 arttığını açıklayan 40 sayfalık rapor, Çin’deki Bitcoin madenciliği üzerindeki baskıya da dikkat çekiyor. Coingecko‘nun araştırmasına göre bu güçlü hash gücü toparlanması, Çin’den çıkan madenci göçü ile bağlantılı olabilir. Bunun yanı sıra Bitcoin, üçüncü çeyrekte neredeyse tüm ana varlık sınıflarından daha iyi bir fiyat performansı gösterdi.

Coingecko’nun 3. çeyrek raporu yayınlandığından bu yana birincil kripto para birimi Bitcoin’in değerinde büyük bir artış oldu. Rapor yayınlandığında 54.800 dolar seviyelerinden işlem gören BTC, yazının yazıldığı an itibariyle CoinMarketCap verilerine göre 61.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar