reklamı kapat

Coinbase Yöneticisi, Dijital Dolar İçin Tahmini Tarih Verdi

Dijital Dolar için çaresiz bekleyiş ne zaman bitecek?
18:38
7 Ekim 2020

Coinbase CLO’su Brian Brooks, yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajda ABD’nin küresel finans piyasasında lider olmaya devam edemeyeceğini ve bunun temel sebebinin kripto para sektöründe yaşanan gelişmeler olduğunu ifade etti. ABD’nin şu an için merkez bankası dijital para birimi piyasaya sürme konusunda Çin’in ve Avrupa Birliğinin 4 yıl gerisinde olduğunu belirten Coinbase yöneticisi, ancak 4 yıl sonra ABD’den önemli bir adım gelebileceğini ifade etti.

Dijital Dolara 4 Yıl Var

Aslında bütün dünyanın merkez bankası dijital para birimi konusunda ABD’nin çok önünde olduğunu ifade eden Brooks, 2024 yılı itibariyle Dijital Dolar’ın piyasaya sürüldüğünü görebileceğimizi belirtti. ABD’nin finans piyasalarında lider olmaya devam etmesini istediğini belirten eski yönetici, bunun için büyük değişimler gerektiğini belirtti.

Brooks’a göre önce ABD içerisindeki kripto para regülasyonları, sonra da kripto paralara olan bakış açısı değişmeli. Ancak bunun devamında dijital para çalışmalarına hız verilebilir.

Aslında Ripple kurucu ortağı Chris Larsen de geçtiğimiz gün benzer bir açıklamada bulundu. Larsen, ABD’nin dijital para ve kripto para regülasyonları konusunda Çin’in çok gerisinde olduğunu vurguladı. Larsen’e göre ABD içerisindeki sert ve belirsiz regülasyonlar yakında Ripple’ın bile ülke dışına çıkmasına yol açabilir.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.