reklamı kapat

Coinbase, Çok Talep Olan Altcoin’i Neden Listelemediklerini Açıkladı

Coinbase, Monero'yu neden listelemiyor?
11:21
25 Temmuz 2020

Coinbase kripto para borsası sadece ABD’nin değil aynı zamanda bütün dünyanın önde gelen ve en çok tanınan kripto para platformlarından birisi olarak biliniyor. Bu etki kripto para borsasında listelenen herhangi bir kripto para biriminin de rekor yükselişler yakalamasını sağlıyor. Buna rağmen borsa özellikle bazı altcoin’ler konusunda ayak diretmeye devam ediyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçtiğimiz günlerde katıldığı Peter McCormack’in Podcast yayınında bu altcoin’lerden birisi olan Monero’ya değindi. Gizlilik odaklı kripto para birimine yönelik ciddi bir talep olsa da Coinbase bunu yıllardır listelemedi ve listelemeye de pek niyetli gibi gözükmüyor.

Monero Neden Listelenmedi?

Armstrong konu hakkında yaptığı açıklamada ise bunun bazı sebeplere sahip olduğunu ve regülatörlerin ilk sebep olduğunu vurguladı. ABD’deki regülatörlerin gizlilik odaklı kripto paralar konusunda alarmda olduğunu ifade eden Armstrong, bunu listelemek istediklerini ancak istedikleri şekilde listeleme şansına sahip olmadıklarını ifade etti.

ABD’de yer alan başka bir popüler kripto para borsası Kraken’in ise regülassyonlara rağmen Monero listelediği biliniyor. Coinbase CEO’su ise bunun özel anlaşmayla yapılmış olabileceğini ve resmi bir yasa veya izin çıkmadan Monero listeleyemeyeceklerini belirtti. Regülatörler tarafından dava edilmenin işin bir parçası olduğunu belirten Armstrong, yine de bunun oldukça masraflı ve külfetli olduğunu itiraf etti.

Bu açıklamadan da Monero‘nun uzun bir süre daha Coinbase borsasında listelenmeyeceği anlaşılıyor. Coinbase’in devlet kurumlarına bilgi sattığı da göz önüne alınacak olursa XMR burada listelense bile kimse bunu kullanmayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.