X

Coinbase 10 Öngörüsünü Paylaştı! 2022 Kripto Paralar İçin Neler Getirecek?

Bizi 2022 yılında neler bekliyor? Coinbase bizi bekleyen 10 büyük olayı duyurdu. Kripto para yatırımcıları için sürprizler var.
09:05
4 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase 2022 yılında Web3 ve kripto paralar için 10 beklentisini yayınladı. Hali hazırda ABD borsasında işlem gören ve mevcut düzenlemelere tam uyum gösteren bir borsa olan Coinbase’in paylaştığı beklentiler son derece önemlidir. Peki 2022 yılında kripto para ekosisteminin neler bekliyor?

Coinbase ve Kripto Paralardaki 10 Beklentisi!

Kısa süre önce Coinbase resmi Twitter hesabı üzerinden bu yıla dair 10 beklentiyi paylaştı. Coinbase’in Ürün Sorumlusu olan Surojit’in bakış açısı bize önemli fikirler verebilir. Surojit aynı zamanda Google’ın Eski Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısıdır.

Şimdi gelelim 2022’de beklenen 10 önemli gelişmeye!

  • Ethereum (ETH) ölçeklenebilirlik konusunda daha iyi hale gelecek. Ancak AVAX gibi L1 blockchain’ler önemli büyümelerine devam edecek.
  • Layer1 ve Layer2 köprülerinde önemli kullanılabilirlik iyileştirmeleri göreceğiz.
  • Zero knowledge (Sıfır bilgi kanıtı) algoritmasına dayalı teknoloji daha yaygın kullanılacak. Aylar öncesinde ZK konusunda ciddi bir boşluk olduğunu ve ekosistemde bu teknolojinin yaygınlaşacağını internet sitemizden duyurmuştuk.
  • Regüle edilmiş DeFi 2022 yılında gelecek. Blockchain üzerinden KYC onayıyla tanışacağız.
  • Kurumsal yatırımcılar DeFi konusunda daha aktif rol oynayacak.
  • DeFi sigorta ortaya çıkacak.
  • NFT tabanlı topluluklar, Web 2.0 sosyal ağlarına maddi rekabet sağlayacak.
  • Daha fazla bilindik marka metaverse ve NFT odaklı çalışmalar yapacak.
  • Popüler Web2 şirketleri kendilerini geleceğe hazırlayacak ve Web3 dönüşümlerini başlatacaklar.
  • DAO 2.0 bu yıl fazlasıyla gündemimizi meşgul edecek.

DeFi, ZK, DAO, NFT ve Metaverse bu yıl ciddi hype yaşayabilir. Özellikle DAO ve ZK gereken ilgiyi geçtiğimiz yıl görmedi bu alanda bilindik projeleri yakın takibe almak gerekiyor.

Coinbase

ABD borsalarında listelenmiş olmak Coinbase’in en önemli özelliklerinden biridir. Ülkenin mevcut yasal zorunluluklarını tam bir şekilde yerine getiren borsaya kote bir kripto markası olması Coinbase’i daha kritik bir noktaya taşıyor. İnsanlar Coinbase üzerinden birçok kripto para ürününe erişebiliyor. Ancak lending gibi bankaların mevcut konumunu sarsabilecek hizmetler şimdilik verilemiyor. Hatırlayanlarınız mutlaka vardır, Coinbase böyle bir şeye niyetlenmiş ve SEC’ten sağlam bir tokat yemişti.

2021 yılında yeni kripto para listelemelerine hız veren borsa artık çok seri şekilde müşterilerine yeni yatırım alternatifleri sunuyor. Bu yıl benzer şekilde ayda 5-10 kripto para listelemesine şahit olabiliriz. Elbette bu listelenen varlıkların fiyatında da ciddi bir coşku yaşanabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar