Reklam

CNBC’nin Ünlü Analisti Kelly’den Bitcoin’de “Lehman Anı” Beklentisi

CNBC analisti Brian Kelly, Bitcoin'in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70'in üzerinde düşmesine rağmen hala daha fazla aşağı yönlü düşüş ihtimalinin bulunduğuna inanıyor.
12:43
2 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcısı olduğu bilinen ünlü analist Brian Kelly, CNBC’de yayınlanan Fast Money programının son bölümüne konuk oldu ve yıl içinde ağır kan kaybeden kripto para piyasalarındaki çöküşün Bitcoin öncülüğünde devam etmesini beklediğini söyledi.

Bitcoin’de Yüzde 50 Düşüş Beklentisi

Brian Kelly, CNBC’de yayınlanan Fast Money programının son bölümünde en büyük kripto para Bitcoin’in mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 50 düşebileceğini söyledi. Kelly, makro ortam kötüleştikçe en büyük kripto paradaki düşüşün derinleşmesini beklediğini şu şekilde ifade etti:

İyi haber şu ki, nesiller arası bir dibe çok yaklaştığımızı düşünüyorum. Kötü haber ise, Bitcoin 10 bin dolara ulaşana kadar fiyat dibe vurmayabilir.

Lehman Anı Beklentisi

CNBC analisti, potansiyel olarak aylar sonra yaşanması olası bir senaryo olan Lehman anı ile Bitcoin’in dibe vuracağı görüşünde. Lehman anı, bir varlığın veya sektördeki kargaşanın daha yaygın hale gelebileceği korkusunun yaşandığı an için kullanılmaktadır. Kelly, bu beklentisine ilişkin olarak şunları söyledi:

Muhtemelen bir Lehman anına aylarca uzaktayız, yani bu tür bir son adım gelecek. Büyük biri hiç ummadığın şekilde iflas eder. Muhtemelen bundan aylarca uzaktayız.

Kelly’ye göre, Bitcoin’in çöküşü merkez bankalarının politika hataları tarafından tetiklenecek ve piyasadaki kaldıraç kaybıyla meydana gelecek:

Bunun katalizörü enflasyon beklentilerinin artması olacak ve dünyadaki her merkez bankası bir politika hatası yapıyor. Bence bu üç kombinasyonu alırsanız, Bitcoin’deki tüm bu kaldıraçtan son bir çıkış, 10 bin, 15 dolar civarında bir yerde  ve önümüzdeki çeyrekte geleceğini gördüğüm enflasyon beklentileri artıyor. Hepimiz biliyoruz ki her merkez bankası zaten bir politika hatası yaptı ve muhtemelen daha fazlasını yapmaya devam edecek, bu Bitcoin’de dip için mükemmel bir senaryo.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar