Circle CEO’su: “Kripto Paralar Büyümeye Devam Edecek”

Özet

  • Allaire, stablecoin’ler piyasada artmaya devam etse de Bitcoin’in büyümesinin engellenemeyeceğini düşünüyor.
16:00
25 Haziran 2019

Ödeme sistemleri şirketi Circle’ın kurucusu ve CEO’su Jeremy Allaire’e göre, Facebook’un kripto para projesi Libra ve diğer stablecoin projeleri artış gösterse bile Bitcoin gibi üzerinde kimsenin egemenliği olmayan kripto para birimleri büyümeye devam edecek.

Cointelegraph’ın haberine göre, Allaire CNBC’nin Squawk Box programında 24 Haziran’da verdiği röportaj sırasında, kripto para piyasasında görünen manzaranın “kazanan her şeyi alır” yönünde değişmeyeceğini ifade etti. Ancak farklı derecelerde bağımsızlık ve düzenleme oranlarına sahip kripto paralar, bireyler ve yatırımcılar arasında kullanılma oranını arttıracak.

Stablecoin ve Bitcoin Karşılaştırması

Allaire, şirketler tarafından piyasaya sürülen Libra ve dolar destekli stablecoin olan USD Coin gibi kripto paralarla Bitcoin gibi üzerinde kimsenin egemenliği olmayan kripto paralar arasında fark olduğunu dile getiriyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Bireylerin ve kurumların bu birbirinden farklı varlıkları ellerinde tutabilecekleri ve bunlarla işlem yapabilecekleri hesapları olacak. Yani kazanan hepsini alır gibi bir model olmayacak.

Bunun yanında Allaire maaş ödemeleri ya da vergi ödemeleri gibi günlük işlemlerde kullanmak için geleneksel para destekli stablecoin’lerin daha fazla kabul göreceğini savunuyor. Allaire’e göre düzenleyiciler ve hükümetler bu gibi kripto paralara temel düzenlemeler getirmek için şimdiden çalışmalara başladılar.

Ancak aynı zamanda Allaire, üzerinde herhangi bir egemenlik kurulamayan Bitcoin gibi kripto para birimlerinin bilinilirliğinin artacağını ve büyümeye devam edeceğini de savunuyor.

Yükseliş Eğilimi

Allaire, yaptığı açıklamalar sırasında kripto para piyasasının son zamanlarda çizdiği grafikler hakkında da yorumlar yaptı. CEO, 2018 Aralık ayında piyasa en dibi gördüğünde, kripto para ekosisteminde inançlı ve uzun vadeli birçok yatırımcının yer aldığını gördüğünü dile getirdi.

Allaire’e göre kripto para piyasasının temelleri, bireysel ve kurumsal platformların ortaya çıkmasıyla ve yeni düzenleyici çerçevelerin artmasıyla güçlenerek büyümeye devam ediyor.

Bunun yanında Circle CEO’su 15 Haziran’da yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in 21 Haziran’a kadar 10.000 doları görebileceğini ifade etmişti. CEO’nun tahmini bir gün gecikmeli de olsa tutmuş görünüyor…

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar