X


Çin’in Teknoloji Başkentinden Kripto Para Uyarısı!

Çin'in Shenzhen bölgesi yönetimi kripto para firmalarını uyardı.
09:00
22 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Çin’in teknoloji başkenti olarak da bilinen Shenzhen, kripto para birimlerini de içine alan yasa dışı aktiviteler konusunda bir uyarı yayımladı.

Yerel bir finans haber kaynağı olan Eastmoney tarafından 21 Kasım tarihinde aktarılan habere göre, Shenzhen’in önde gelen finans gruplarından Remediation of Internet Financse Risks, kripto para birimlerle yapılan yasa dışı aktivitelerle ilgili kanıt toplamaya başlayacak ve durumu araştıracak. Grup tarafından yayınlanan uyarıda, Çin’in yerel borsaları ve ülkede yapılacak ilk dijital para arzlarını 2017 yılından beri yasakladığı, bu yasaktan dolayı kripto para birimleri ile ilgili yasa dışı aktivitelerin ve finansal risklerin de ciddi anlamda düştüğü vurgulanmakta.

Çin’den Kapsamlı Kripto Para Uyarısı

Regülatör bu düşüşe rağmen hala kripto para birimleri ile ilgili yasa dışı eylemlerin tam olarak bitmediğini ve geçtiğimiz haftalarda hükümetin yaptığı blockchain atılımının bunları körüklediğini dile getirmekte. Uyarı bu atılımdan sonra kendi kripto para birimini piyasaya sürmeyi isteyenleri, ICO firmalarını, blockchain teknolojisini ”hayali bir şekilde” kullanıp bundan para kazanmaya çalışanları, kripto para borsalarını ve endüstri çapında yasa dışı iş yapan bütün tarafları kapsamakta.

Çin şu an için kendi dijital para birimini piyasaya sürmeye çok yaklaştı ve uzmanlar bunun önümüzdeki 6 ile 12 ay arasında sektöre giriş yapmış olacağını tahmin etmekte. Çin’in dijital parasını piyasaya sürmesinden sonra kripto paralara olan bakış açısında yumuşamaya gidip gitmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar