reklamı kapat

Çin Yeni Kripto Para Derecelendirmelerini Açıkladı: Bitcoin Yükseldi

Çin yeni kripto para derecelendirmelerini açıkladı.
20:27
20 Haziran 2020

Çin’in Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi tarafından düzenli olarak yayınlanan kripto para derecelendirmelerinin bir yenisi daha paylaşıldı. Toplamda 37 kripto para projesi değerlendirildi ve bunlar üç kategoriye göre sıralandırıldı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in bir anda üç sıra yükselmesi ise oldukça umut veren bir gelişme oldu.

CCID tarafından yayınlanan 18. kripto para derecelendirmelerinde Bitcoin’in 12. sıraya yükseldiği görülüyor. Bitcoin hard fork’u olan Bitcoin Cash’in ise 31. sıradan 34. sıraya gerilediği görülmekte. Bu esnada EOS, Tron ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimleri ise Çinli yetkililerin sıralamalarına göre yine zirvede kalmayı başardı.

Çin’in Kripto Para Derecelendirmelerinde Durum Değişmedi

Yeni listeye bakıldığında EOS’un toplamda 150,6’lık puan ile birinci, Tron’un 135,9’luk puan ile ikinci, Ethereum’un ise 133,1’lik puan ile dördüncü sırada yer aldığı görülüyor. İlk üç sıradaki kripto para birimleri yine nispeten tanınan ve bilinen coin’ler iken dördüncü sıradaki IOST’un çok fazla şüphe ve tepki çektiği biliniyor.

IOST isimli kripto para projesinin 130 puan ile NEO, LSK, QTUM ve NEO’nun önünde yer aldığı görülmekte. Lider kripto para birimi Bitcoin ise 100 puanın zar zor üstüne çıkmış durumda. Çin’in bir önceki kripto para derecelendirmesinde lider üçlünün yine aynı olduğu ancak diğer kripto para birimleri için önemli değişiklikler yapıldığı görülmekte.

Yine de bu kripto para derecelendirmelerini şaibeli olarak görenler ve Çin’in politik unsurları göz önüne alarak puan verdiğini düşünenler de var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.