X

Cardano (ADA) Teknik Analizi ve Yorumları

ADA yorum ve grafikleri.
20:30
10 Haziran 2021

Popüler kripto para ADA, piyasa geri çekilmesinde %60’ın üzerinde yara alan altcoin’lerden biri oldu. ADA, kripto para piyasasının düşüşünün hemen öncesinde güçlü bir yukarı yönlü hareketin ortasındaydı.

Cardano Yükseliş Trendini Koruyor Mu?

Grafiklerde ADA fiyatının ortalama yükseliş trendine geri döndüğü görülüyor. Birçok yatırımcı, ADA’nın 2 dolara ulaşmasını beklerken bu fiyat bandı için yaklaşık olarak %30’luk bir artış yaşanması gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para piyasasının büyük geri çekilmesinin hemen öncesinde ADA etkili bir ralli içindeydi ve fiyat aşırı alım bölgesine girmişti. Birçok yatırımcı Cardano projesine ilgisini artırdı ve ADA gittikçe popüler olmaya başladı. Cardano’da kitleler arasında çok konuşulan bir proje haline geldi. Cardano CEO’sunun sosyal medyayı kullanımı ve kitleleri sürekli ateşlemesi de buna katkı sağladı. Bu aşırı hype, piyasa düşüşünde paniğe kapılan yeni yatırımcıların ADA’yı elinden çıkarmasına neden oldu. Uzmanların ADA hakkındaki görüşü tam olarak bu durum olarak belirtilirken popüler kripto para fiyatının görülen düşüş ile aşırı alım ivmesi aşırı satışa kaydı. ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.46 dolara ulaşmasının ardından düşüş hareketine başladı. ADA fiyatı yaklaşık olarak %60’lık bir düşüşle 0.95 dolara kadar geriledi.

ADA Fiyatı

ADA, günlük grafiklerde Ethereum ile fiyat-hareket davranışında bir benzerlik görünüyor. İvme yukarı yönde seyrederken her iki kripto para da aşırı ısındı ve sert düştü. Ancak düşüşe rağmen toparlanma sürecini olumlu geçiren ADA, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.54 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Popüler kripto para hali hazırda yükseliş eğilimini koruyor. Cardano ekibinin başarılı yönetimi ADA fiyatına yansıyor ve kitleleri projeye çekmeyi başarıyor. Lider kripto para Bitcoin’in önümüzdeki seanslardaki fiyat hareketi tüm kripto para piyasası için belirleyici rol oynayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar