X


Cardano (ADA) Fiyat Analizi (Kritik Destek Seviyeleri)!

2021 seneside yüksek bir fiyat performansı göstererek 3 dolar seviyelerini yükselen ADA, son düşüş ile beraber 2 dolar desteğine tutunmaya çalışıyor.
18:59
29 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ekim ayında dar bir kanal içerisinde seyreden ADA, piyasa düşüşleri ile beraber gerçekleştirilen satışların ardından kanalı aşağı yönlü kırarak yaklaşık %13’lük bir değer kaybı yaşadı. Kaydettiği bu değer kaybı ile ADA, kritik bir destek seviyesi olan 2 dolar fiyat seviyelerinin altına düştü.

2,14-2,23 Dolar Seviyelerindeki Satış Baskısı

Akıllı kontrat platformu Cardano‘nun kripto para birimi olan ADA, Ekim ayı boyunca yaptığı simetrik üçgen yapısını aşağı kırması ile beraber, geçici süreliğine de olsa 1,90 dolar fiyat seviyelerine geriledi. 2 dolar fiyat seviyesindeki güçlü destek bölgesinin kırılması, ADA’da ortalama %10’luk bir değer kaybına sebep oldu. Çeşitli veriler ve göstergeler, ADA‘nın 2,14 ila 2,23 ABD Doları arasında büyük miktarda satış baskısı ile karşı karşıya olduğunu ve bunun da yukarı yönlü fiyat hareketlerinin o kadar kolay olmayacağı anlamına geldiğini belirtti.

Kritik 2 Dolar Seviyesi

Birçok uzman analist, ADA’nın 1,90 fiyat seviyelerinin de altına düşmesi durumunda 1,80 dolar seviyelerine gerileyebileceğini ve 1,80 dolar seviyelerinde güçlü bir destek seviyesinin olmamasından dolayı da ADA’nın daha büyük değer kayıpları yaşayabileceğini dile getirdi. Öte yandan ADA’nın tekrardan 2 dolar fiyat seviyelerinin üzerine çıkması, Cardano yatırımcılarının endişelerini büyük ölçüde giderdi.

Yazının yazıldığı esnada Cardano (ADA), CoinMarketCap verilerine göre 65 milyar dolarlık piyasa değeri ile 2,03 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • burhan
    8 ay önce

    Binance te ada ve bnb Paritextede xrp ve litecoin tutuyorum. Güzel projelere sahip alt coinler yüzümü kara çıkarmadılar hiç inş daha da yükselicekler

    19