Büyük Gün Bugün! CRV Token Yatırımcılarına Büyük Müjde!

Özet

  • Bugün itibariyle CRV enflasyonu %15,9 oranında azalacak.

  • Token her yılın 13 Ağustos tarihinde ihraç hızını düşürüyor. Bugünse planlı dördüncü kesinti yapılacak.

  • CRV Token fiyatı enflasyon düştükçe uzun vadede istikrarlı yükselişini sürdürebilir.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
10:30
13 Ağustos 2023

Kripto para yatırımcıları sıkıcı piyasa ortamıyla mücadelesini sürdürürken CRV Token yatırımcıları yılın en önemli gününe başladı. Litecoin veya Bitcoin için halving günü neyse CRV için de bugün benzer bir öneme sahip. Peki bugünü CRV Token yatırımcıları için özel kılan şey ne? Tüm detayları sizin için ele alıyoruz.

CRV Token Önemli Gelişme

Diligent Deer’e göre, CRV token 13 Ağustos’ta yani bugün dördüncü ihraç kesintisini gerçekleştirecek. Böylece CRV enflasyon oranı yıllık %15,9 oranında azalarak günde yaklaşık 532.000 CRV’den yaklaşık 448.000 CRV Token’e inecek. CRV her yıl 13 Ağustos tarihinde üretimini %15,9 oranında azaltmaktadır. Şu anda, toplam CRV miktarı yaklaşık 1,995 milyar ve yaklaşık 712 milyon CRV kilitli durumda.

Bugün Litecoin veya Bitcoin’in halving olayına benzetebiliriz. Yeni token ihraç hızının 2140 yılına kadar planlı biçimde düşürülmesiyle hızla token enflasyonunun eritilmesi amaçlanıyor. Yine de mevut haliyle CRV Token oldukça yüksek enflasyon oranına sahip.

Önümüzdeki yıl bittiğinde toplam arzın %76’sı dolaşıma girmiş olacak. 2030 yılına geldiğimizde ise arzın tam %90’ı dolaşıma girecek. 2034 yılında sadece %5’lik kilitli arz kalacağı için enflasyon da hissedilmeyecek seviyelere gerilemiş olacak.

CRV Token Fiyat Yorum

2020-2021 yılları arasında arzın sadece %29’u dolaşıma girdi. Boğa sezonu sonu, ayı başındaysa arz aniden %47’ye tırmandı. Geride bıraktığımız 1 yılda arzın %60’ını serbest bırakan ekip yüksek enflasyonu iliklerine kadar hissetti. Hem piyasadaki düşüş hem CRV Tokenin yüksek enflasyonu yatırımcıları olumsuz etkiledi. Üstelik hack ve stablecoin havuzuna yapılan manipülatif hatta saldırı diyebileceğimiz stratejik hamleler tokeni vurdu.

Şimdi artık arz daha düşük hızla dolaşıma gireceği için eğer talep daha büyük hızda artarsa fiyatta yükseliş görebiliriz. Bugün yaşanacak kısıtlamanın fiyata olumlu etki etmesi umuluyor. Yazı hazırlandığı sırada 0,58 dolardan alıcı bulan popüler altcoin 0,55 dolarlık destek seviyesi üzerinde tutundukça yatırımcılar daha fazla yükseliş bekleyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar