X

Bugünün En Fazla Kazandıran Altcoinleri! Yüzde 30’u Aşan Kazançlar!

Bugünün en fazla kazandıran kripto paraları! Peki yükselişlerini tetikleyen ne oldu?
23:00
4 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) fiyatı 47.000 doların hemen altında işlem görmeye devam ettiği için kripto para birimindeki ruh hali negatife dönüyor. Analistler ise fiyatta her iki yöne patlayabilecek bir harekete karşı takipçilerini uyarıyor. Bitcoin 42.000 dolar ile 50.000 dolar arasında yeni bir hedefe yolculuğa çıkıyor. Peki bugünün en fazla değer kazanan altcoinleri hangileri oldu?

Bitcoin (BTC)

Dört saatlik grafikte RSI nötr bölgede hacim zayıf ancak satıcılar şimdilik baskın görünüyor. MACD negatif ve hareketli ortalamalar kaybedildi. Fiyatın kısa vadede 47.520 doların üzerine çıkması gerekiyor. Aksi taktirde oyalandığı bölgelerin 42.000 dolara dönüş için hazırlık olduğunu düşünebiliriz.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 40’ın altına düştü fakat geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl çok daha fazla kripto paranın ekosistemde olduğunu bilmemiz gerekiyor. Rakamın 35 altına inmeden altcoinlere ciddi bir fırsat tanındığını söylemek güç görünüyor. İçinde bulunduğumuz dönemin Bitcoin yarılaması açısından şimdilik en zayıf olduğu aralık olduğunu söylemeliyiz. Ocak ayı sonunda gelecek FED açıklamaları ve erken bir faiz artırımı piyasanın üzerindeki baskıyı devam ettirebilir.

Bugünün En Fazla Kazandıran Altcoinleri!

Everest (ID), PAC Protocol (PAC) ve Ravencoin günün en çok kazandıran yatırımları oldu. Everest, yerleşik kimlik özelliklerine sahip cihazsız, küresel bir dijital işlem protokolü oluşturarak kamu hizmetlerinin önündeki engelleri kaldırmaya ve ekonomik katılımı artırmaya odaklanan bir blockchain şirketidir.

ID’nin yükselen fiyatı, Everest projesinin EverChain‘i Polygon, Binance Smart Chain, Avalanche ve Solana dahil olmak üzere birden fazla blockchain ağına bağlayan köprüler oluşturma sürecinde olduğu için geliyor.

PAC Protokolü, veri depolama hesaplarını kullanıma sunar. 18.000’den fazla aktif düğüme sahip yeni nesil bir blockchain masternode ağı olan PAC Procotol, token fiyatının son 24 saat içinde %36 arttığını gördü. Proje, yanDNA™ veri depolama hesaplarının beta sürümünü kullanıma sunmaya başladıkça ve erken benimseyenler için 5 gigabaytlık ücretsiz depolama alanı sunduğundan yükseliyor.

Ravencoin, fiyatının son 24 saat içinde %34 arttığını gördük. Varlıkların bir taraftan diğerine transferini verimli bir şekilde halletmek için özel olarak tasarlanmış bir blockchain ağı olan Ravencoin projenin resmi lansmanının dört yıllık yıldönümünü kutladığı için yükseliyor. Wall Street için Ravencoin diyerek yeni nesil finansal teknoloji geliştirmeye yöneldiklerini açıklamaları da yükselişi tetikledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar