reklamı kapat

Bu Yeni Kripto Para Birimi Ethereum’u Bile Geride Bırakabilir Mi?

Ethereum kurucu ortağının yeni projesi, Ethereum'a rakip oldu.
18:17
28 Ağustos 2020

Uzun süredir geliştirilme aşamasında olan ve piyasaya oldukça hızlı bir şekilde giriş yapan Polkadot (DOT) kesinlikle kripto para yatırımcılarının dikkat etmesi gereken bir proje. DOT ağındaki Kusama veya Robonomics gibi birçok altcoin ciddi rekorlar kırmış olsa da DOT’un rekor kıracağı asıl noktanın bu olmadığı görülüyor.

Polkadot ağı tabanlı Acala isimli bir DAO benzeri proje, 15 üst düzey yatırım firmasından yüklü yatırım almayı başardı. Acala’nın yatırım aldığı şirketler arasında Pantera Capital, Arrington XRP Capital, ParaFi Capital, CoinFund, DCG, Spartan Grup ve birçok bunun gibi önemli ismin yer aldığı biliniyor.

Polkadot Çok İddialı Geliyor!

ParaFi Capital kurucusu Santiago Roel Santos konu hakkında yaptığı açıklamada DeFi ekosisteminin geleceğinin Acala ve Polkadot üzerinden devam edeceğini vurguladı. Acala’nın kendilerinin ilk DeFi yatırımı olduğunu ifade eden Santos, bunun yakında Ethereum için bile tehlike arz edeceğini vurguladı.

Acala ağı üzerinde ACA isimli bir yönetim token’ı ve aUSD isimli bir stablecoin olacağı ifade ediliyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse Acala’nın Ethereum tabanlı MakerDAO’nun bile üstüne çıkacağı ve bunu geride bırakacağı ifade edilmekte. Şu an için DeFi projelerinin büyük bir çoğunluğu Ethereum ağı tabanlı olsa da bu durum ağı tıkamakta ve işlem ücretlerini arttırmakta.

Polkadot ise tamamen yeni ve daha üst düzey teknolojiye sahip bir kripto para projesi olarak Ethereum‘u geçemese bile yakın vadede buna çok yaklaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.