X


Bu Tasarı Kripto Paralar İçin Bir Dönüm Noktası Olabilir!

ABD'nin Wyoming eyaletinde öne sürülen bir tasarı kripto paralar için bir dönüm noktası olma ihtimaline sahip.
10:00
22 Ocak 2019

Kripto paralar her geçen gün benimsenme oranını artırıyor ve gündelik hayatımıza daha fazla entegre oluyor. ABD’nin Wyoming eyaletinde gündeme getirilen bir tasarı kripto para benimsenmesini ateşleyebilir. Söz konusu başvuruya ilişkin yayımladığımız habere bu bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Coindesk’te yayımlanan bir habere göre bu tasarı kripto paralar için bir dönüm noktası olabilir.

Wyoming Kripto Tasarısı

Habere konu olan tasarının kabul edilmesi durumunda Wyoming, ABD’de kripto paralar ve dijital varlıklar için bankacılık faaliyeti izni veren ilk eyalet haline gelecek. Coindesk’in haberinde bu durumun tüm piyasa için oldukça olumlu sonuçlar doğurabilecek bir potansiyele sahip olduğu niteleniyor. Tasarının geçmesi halinde kripto paralar da mevcut yasalar çerçevesinde bir varlık olarak değerlendirilecek. Üstelik tasarıyla beraber bankaların dijital varlıkları saklama hizmeti sağlaması için bir düzenleyici sistemin getirileceği belirtiliyor.

Wyoming Blockchain Koalisyonu kurucu ortağı Caitling Long konu hakkında yaptığı açıklamalarda kripto tasarısının önemine dikkat çekiyor. Long’a göre bu tasarı ABD’nin attığı önemli bir adıma dönüşebilir ve piyasa için bir dönüm noktası oluşturabilir. Long ifadelerinde bu tasarının birçok girişimciyi ve büyük şirketi piyasaya dahil olmaya teşvik edebileceğini de ifade ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto Benimsenmesi Artıyor

Devlet yetkililerinin kripto paralara yönelik bu tür adımlar atması kullanıcılara güven veriyor. Bilindiği üzere ABD’nin Ohio eyaletinde yapılan bir çalışma doğrultusunda vatandaşların vergilerini kripto paralarla ödemesinin önü açılmıştı. Bu tür hamlelerin kripto para benimsenmesini artırdığı tartışılmaz bir gerçek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar