X


Bu Sefer XRP Satışlarının Arkasındaki İsim Başka: 136 Milyon XRP Aktarıldı

Chris Larsen, yüklü XRP işlemi yaptı.
16:10
11 Mart 2021

Ripple davasından net bir sonuç alınmadığı ve belirsizliğin arttığı şu günlerde, XRP transferleri de ilginç bir şekilde hız kazandı.

Ripple Davası Sürerken Satışlar da Hızlandı

Ripple’a açılan menkul kıymet davasında Ripple yöneticilerinin XRP kripto para birimini kendi kazançları için kullandıkları vurgulanmakta. XRP’nin bir menkul kıymet olduğu ve Ripple’ın yaptıklarına göre değer kazanıp kaybettiği iddiası da oldukça önemli. Buna rağmen Ripple yöneticilerinin hala ciddi anlamda XRP satışı ve transferi yapması ise tepkileri arttırıyor.

Normalde Ripple’ın kurucu ortaklarından olan ancak şirketten ayrılan Jed McCaleb, XRP satışlarını yapan yegane kişi olarak biliniyor. Ancak son işlemlere bakıldığında Jed McCaleb dışındaki bir kurucunun daha yüklü XRP transferleri yaptığı ortaya çıktı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Milyonlarca XRP Aktarıldı

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre son 24 saat içerisinde 136 milyon XRP transfer edildi. Bu transferlerin göndericilerinin ise Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Uphold ve birkaç diğer kripto para borsası olduğu ortaya çıktı. Transferlerin yapıldığı an itibarıyla bunların toplam değeri ise 61 milyon doların üzerinde.

Larsen’in “FundingWallet1” isimli cüzdanından çıkan XRP miktarının ise 72 milyon adetten fazla olduğu görülüyor. Ripple kurucu ortağının işleminden önce ise Uphold kripto para borsası direkt olarak Ripple cüzdanına 19 milyon adet XRP aktardı.

Jed McCaleb’e Yönelik XRP Satış Tepkisi Bitmedi

Aslında bu hafta XRP yatırımcılarının tepkisini çeken bir başka transfer daha oldu. Jed McCaleb, toplamda 108 milyon XRP’yi satılmak üzere kendi cüzdanına çekti. Transferin yapıldığı an itibarıyla 252 milyon dolara tekabül eden bu fonlar, toplulukta panik yarattı.

McCaleb’in cüzdanında ise satılmak üzere 537 milyon adet XRP daha bulunuyor. Topluluğun McCaleb’in satışları nedeniyle yaşadığı tedirginliğe şimdi de Chris Larsen’in satışlarının yarattığı tedirginlik eklendi. XRP fiyatı ise son 24 saat içerisinde %3 düşüş yaşayarak 0,45 dolar desteğine çekildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar