reklamı kapat

Bu Kripto Para Projesine Yönelik Tepkiler Dinmiyor: 360.000 Dolar Gitti

Andre Cronje'nin yeni projesi LBI hüsranla sonuçlandı.
16:16
18 Ekim 2020

Kripto para sektörünün en popüler projelerinden olan ve fiyat yükselişi ile tüm gözleri üzerine çeken Yearn Finance, kurucunun attığı birden fazla kötü adım ile tam anlamıyla dibi gördü. YFI, 40.000 doların üzerine kadar çıkmış ve birim fiyat olarak Bitcoin’i 4’e katlamıştı.

Ancak ilk olarak Andre Cronje’nin Eminence projesinde yaşadığı sorunlar projeye darbe vurdu. Andre Cronje’nin Twitter üzerinden yayınladığı gönderi sonrası projeye birkaç saat içerisinde 15 milyon dolarlık fon aktarıldı. Bunun devamında ise akıllı kontratta açık bulunması nedeniyle bir hacker 15 milyon dolarlık fonların hepsini ele geçirdi.

Cronje’nin LBI Kripto Para Projesi de Kötü Bitti

Yearn Finance projesi bundan zarar görmese de Andre Cronje’nin tanıtımını yaptığı projenin hacklenmesi kesinlikle yatırımcıların güvenini büyük oranda sarstı. Andre Cronje’nin tanıttığı ancak başarısız olan ikinci proje ise Liquidity Income oldu. Cronje, kendi blog sayfası üzerinden LBI’nin tanıtımını yaptı ve kısa sürede 360.000 dolar gibi inanılmaz bir fon toplandı.

Uniswap üzerinde de listelenen LBI’nin fiyatı kısa sürede 0,003 dolardan 0,07 dolara kadar yükseldi. Bu daha fazla yatırımcının ilgisini  söz konusu kripto paraya çekti. Ancak bu olayın yaşanmasından sonra fiyat neredeyse %90 gibi sert bir düşüş yaşadı ve Cronje Twitter üzerinde tekrardan bütün tepkilerin odağında kaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.