reklamı kapat

Bu Kripto Para Henüz Piyasaya Çıkmadan Büyük FOMO Yarattı

Atari'nin kripto parası büyük bir FOMO yakaladı.
17:11
16 Ekim 2020

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre, dünyanın teknoloji ve oyun konsolu devlerinden Sony ile Microsoft yeni oyun konsollarını piyasaya sürmeye hazırlanırken, Atari bunların bir adım önüne geçip yeni oyun bilgisayarını ve kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye oldukça yaklaştı.

Konsol ve oyun devi Atari, yakında ilk oyun bilgisayarını ve kendi kripto para birimi Atari Token’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kullanıcıların oyun oynarken direkt olarak Atari Token ile oyun içi harcamalar yapabilecek ve bunun Atari’nin kripto para birimi için devasa bir kullanım alanı yaratacağı düşünülüyor.

12.000’den Fazla Sipariş Var: Atari Token’ı Rekor Kırabilir

Aslında Atari’nin VCS isimli mini konsolu bundan birkaç yıl önce duyuruldu ve şimdiden 12.000’den fazla kişinin bunun için ön sipariş verdiği biliniyor. Yani konsolun alıcı kitlesi şimdiden hazır ve 12.000’den fazla kişinin direkt olarak Atari Token ile oyun içi harcama yapabileceği gerçeği, ciddi bir FOMO oluşturuyor.

Atari’nin kripto parasının satışı 29 Ekim tarihinde Bitcoin.com borsasında başlayacak ve şirket ilk başta 1 milyon dolarlık Atari token satışı yapacak. Atari CEO’su Frederic Chesnais konu hakkında yaptığı açıklamada kripto para topluluğunun dikkatini bu hamle ile çekmek istediklerini belirtti. Normalde Mart ayında yapılması planlanan Atari VCS konsollarının teslimatının da ertelenmesi token’ın piyasaya sürülmesi ile aynı tarihe gelmesi kesinlikle fiyat için olumlu.

Atari’nin piyasaya süreceği altcoin, kesinlikle büyük bir heyecan yarattı ve sadece bu etki bile kripto para sektörünün genel olarak yükseliş yaşamasını sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.