X

Bu İndikatör Bitcoin (BTC) İçin Sıradaki Hedefi Gösteriyor

SOPR indikatöründen önemli Bitcoin sinyali!
20:17
7 Eylül 2020

Birçok kripto para yatırımcısı çok değil bundan 1 hafta önce Bitcoin fiyatının daha da yükseleceğini beklerken şimdi herkes 6.000 dolar gibi seviyelerin gündeme gelmesinden korkuyor. BTC fiyatının 10.000 doların altına indiği bugün, söz konusu korkular ve endişeler çok daha fazlalaştı ve piyasada genel bir satış havası görülüyor.

Peki Bitcoin gerçekten de her yıl yaşadığı sert düşüş dönemine mi giriş yaptı? Daha önce de çok başarılı tahminler yapılmasını sağlayan bir indikatör, BTC’nin söz konusu düşüş dönemine girmediğini gösteriyor. Bitcoin’in SOPR indikatörü temel olarak ağdaki BTC transferlerinin karlılık oranını inceliyor ve yatırımcıların zararına satış yapıp yapmadığını tespit ediyor.

Bitcoin Fiyatında Zararına Satış Başladı

SOPR indikatörüne göre söz konusu indikatör Nisan ayından beri ilk defa yeniden 1 seviyesinin altına geriledi. Blockchain araştırma firması Glassnode’un hazırladığı gönderide, bunun çok kritik bir sinyal olduğu ve şu an birçok yatırımcının zararına bile olsa satış yaptığı vurgulandı.

Glassnode kurucu ortağı Rafael Schultze Kraft da şu an “zayıf ellerin satış yaptığını” ve zararın buna işaret ettiğini belirtti. Ünlü araştırmacı kendi görüşünü de açıklayarak bu seviyenin yani 10.000 doların tutulmasının çok kritik olduğunu, buranın altına iniş olmazsa ayı trendinin onaylanmayacağını vurguladı.

Bitcoin belki de buradan geri dönüşe geçebilir ve yükseliş trendi yeniden başlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar