reklamı kapat

Bu İki Kripto Para Top 10 İçerisinde Fırtınalar Estiriyor

İki önde gelen kripto para yükselişlerini sürdürüyor.
19:24
13 Eylül 2020

Kripto para piyasası önce genel bir düşüş, bunun devamında konsolidasyon ve şimdilerde de genel bir yükseliş trendi yaşamakta. 2 Eylül tarihinde başlayan düşüş 7 Eylül tarihinde nispeten bitti ve asıl yükseliş ise 11 Eylül tarihinde kendini belli etti.

Birçok kripto para biriminin ise bu süreçte yerinde saydığı görüldü. Özellikle toplam piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi sıralamasında bu durağanlıktan kaynaklanan önemli bir değişim oldu. Piyasaya yeni girmese de yaptığı değişiklik ile adından yeni yeni söz ettiren Polkadot ile Binance kripto para borsasının coin’i Binance Coin, top 10 içerisinde en aktif iki kripto para oldu.

DOT ve BNB Yükselişlerine Yükseliş Kattı

Binance Coin’in değeri son 7 günlük süre içerisinde %50, DOT’un değeri ise %25 arttı. DOT ve BNB sırasıyla toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci ve altıncı kripto para birimleri haline geldi. İki önemli projenin geçtiği kripto para birimlerinin ise Chainlink ve Bitcoin Cash olduğu görülüyor.

İlerleyen saatlerde bu yükselişin bir yerde duracağı ve konsolidasyon sürecinin başlayacağı biliniyor. Yine de söz konusu ani artış kesinlikle DOT ve BNB ekosistemine dikkat çekmeyi başardı. BNB’nin yükseliş sebebi biliniyor olsa da DOT’un fiyatındaki bu hareketliliğin arkasında herhangi bir bilinen etmen yok.

Kripto para sektöründe bu iki proje ile başlayan yükseliş diğer altcoin’lere de yansıyabilir ve önümüzdeki günlerde hafif çaplı bir boğa görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.