Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 3 Kripto Para Birimi!

BTC iyi bir noktada ilerlerken analistler bu üç kripto para biriminin içinde bulunduğumuz haftada takip edilmesi gerektiğini düşünüyor.
10:23
18 Ekim 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz haftadan bu yana oldukça iyi bir fiyat performansı sergiliyor. Bitcoin’in fiyat artışı ile birlikte ise altcoin fiyatlarının baskılandığını görüyoruz. Ancak analistler yeni başladığımız haftada 3 altcoin biriminin yatırımcılar tarafından takip edilmesi gerektiğini düşünüyor.

En Büyük Altcoin Ethereum

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) geçtiğimiz hafta 3.960 dolar üzerine kadar yükseldi ancak 4.000 dolarlık önemli direnci kıramadı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile Ethereum 3.800 doların üst bölgelerinde işlem görüyor ve 3.800 dolar oldukça önemli bir bölge olarak nitelendiriliyor. Ethereum’un bu seviye üzerinde kalması 4.000 dolara doğru giden yolun önünü açık tutarken bu seviyenin altına yaşanacak bir gerileme 3.600 dolarlık bir sonraki desteğin test edilmesine sebep olabilir.

Eğer 4.000 doların üzerine doğru bir kırılma yaşanırsa ETH fiyatının öncelikle 4.200 dolarlık bölgeyi ve ardından 4.360 dolarlık rekor bölgesini test etmesi bekleniyor. Bitcoin’in konsolide halde kalması ise ETH fiyatının yukarı yönlü hamle yapma ihtimalini artırıyor.

Bitcoin Düşerken Yükselmişti: Solana

Bitcoin’in düşüş yaşadığı dönemde ciddi bir artış yaşayan ve rekor kıran Solana (SOL) da analistlerin radarında. Solana yazının yayına hazırlandığı sırada 160 dolar bandında işlem görüyor ve yaklaşık 5 hafta önde kırdığı 214 dolarlık rekorunun oldukça altında seyrediyor.

Bu noktada analistler SOL’un 16 Ekim’de düşüş trendi çizgisinin altına doğru yapılan hamleyi başarılı bir şekilde yukarıya çevirdiğini ve bunun da bir artış sinyali olduğunu ifade ediyor. Eğer alım baskısı fiyatı 177 dolarlık direnci kadar çıkarırsa bu direncin kırılması ile 200 dolara doğru bir başka artışın başlayacağı düşünülüyor.

Polygon’da Boğa Beklentisi

Polygon (MATIC) son dönemlerde 1 dolar ile 1,80 dolar gibi geniş bir aralıkta işlem görüyor ve fiyat volatil ilerliyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile MATIC fiyatı 1,54 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 1,32 dolarlık direnci kırılmış olması boğa beklentilerini artırıyor.

Bu noktadan sonra MATIC fiyatının 1.80 dolarlık direnci doğru ilerlemesi bekleniyor. Analistler bu direncin çok güçlü olduğunu ancak kırılması halinde 2 dolara doğru hızlı bir yükseliş olabileceğini düşünüyor.

Ancak eğer 1,32 dolar altına doğru yeni bir düşüş yaşanırsa boğa beklentileri sonlanabilir ve bu noktada yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar