reklamı kapat

Bu Firma Günde 1.200 Bitcoin Satın Alıyor!

Grayscale günlük üretilen Bitcoin miktarından daha fazlasını satın alıyor.
19:00
28 Mayıs 2020

Kurumsal yatırımcıların en çok kullandığı Bitcoin (BTC) ve kripto para yatırım fonlarından olan Grayscale Investments, gerçekten de korkutucu bir hızda büyümeye devam ediyor. 2020 yılının ilk çeyreğinde, diğer yıldaki ilk çeyreğe kıyasla %800 artış görülen Grayscale’in Bitcoin fonlarında, ikinci çeyreğe girildiğinde vites yükseltildiği ortaya çıktı.

Günlük Üretilen Bitcoin Yeterli Olmuyor

Bireysel kripto para araştırmacısı Kevin Rooke tarafından açıklanan verilere göre, Grayscale 11 Mayıs tarihinden 28 Mayıs tarihine kadar toplamda 18.910 Bitcoin alımı yaptı. Bitcoin’de blok ödülü yarılanmasından sonra düşen günlük arz da aynı süre içerisinde 12.337 BTC üretilebilmesine imkan tanıdı.

Bu da Grayscale Investments’ın Bitcoin fonu için günlük BTC üretiminin yaklaşık 1,5 katı alım yaptığını gösteriyor. Rooke konu hakkında yayınladığı gönderisinde Wall Street’in yanı kurumsal yatırımcıların ciddi bir şekilde Bitcoin toplamaya başladığını ifade etti. Gerçekten de veriler sadece kurumsal yatırımcıların bir kısmının bile günlük üretilen BTC miktarından fazlasını satın aldığını gösteriyor.

Eğer ilerleyen aylarda BTC’ye olan bireysel ve kurumsal talep daha da artarsa, ciddi bir fiyat yükselişi görmemiz mümkün olabilir.

 Goldman Sachs’ın Bitcoin‘e olan bakış açısı hala olumsuz olsa da Grayscale’in müşterileri bu açığı kapatacak gibi duruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.