Reklam

Bu Altcoin’lere Dikkat! Kurumsal Yatırımcılar Bu İki Altcoin’e Odaklandı!

Kurumsal yatırımcılar bu iki altcoin'e yatırım yapıyor.
09:00
19 Ekim 2021
Kurumsal Yatırımcılar Bu İki Altcoin'e Odaklandı!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, Bitcoin ve kripto piyasaları tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerlerken kurumsal sermayenin Cardano ve Polkadot‘a doğru kaydığını ortaya koyuyor.

Kurumsal Yatırıcmcılar Bu İki Altcoin’i Tercih Ediyor

Yeni bir raporda CoinShares, dijital varlık ürünlerine girişlerin geçen hafta toplam 80 milyon doları bulduğunu söylüyor. Bitcoin (BTC), 70 milyon dolarlık girişle %87,5’i oluşturdu ve bu, aynı zamanda en iyi kripto için art arda beşinci giriş haftasını işaret etti.

Bitcoin’in yanı sıra Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) da etkileyici girişlerle kalabalığın arasından sıyrılırken, Ethereum (ETH) küçük çıkışlar gördü.

“Polkadot ve Cardano sırasıyla 3,6 milyon dolar ve 2,7 milyon dolar tutarında sürekli giriş görürken, Ethereum toplam 1 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar gördü.”

ETF Onayı Girişleri Arttırabilir

CoinShares, son BTC girişlerinin yılın ilk çeyreğine göre daha düşük olmasına rağmen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayarak girişleri önemli ölçüde artırabileceğini söylüyor.

“Haftalık girişler, ABD‘li yatırımcıların çok daha fazla katılımının olduğu 2021’in ilk çeyreğinde görülen girişlerden çok daha düşük.

SEC‘in vadeli işlemlere dayalı bir ETF‘ye izin verme konusundaki son kararı, ABD’li yatırımcılar pozisyon eklemeye başladıkça önümüzdeki haftalarda daha fazla önemli girişe yol açabilir.”

Öte yandan geçen hafta, fiyat artışıyla birleşen girişlerin, CoinShares‘in yönetim altındaki toplam varlıklarını tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardığı bildirildi.

“Bu girişler, hafta boyunca olumlu fiyat hareketiyle birleştiğinde, yönetim altındaki toplam varlıkları (AuM) 72,3 milyar ABD Dolarına, bu yıl Mayıs ayında belirlenen önceki 71.6 milyar ABD Doları rekorunu aşarak rekor düzeydeki en yüksek seviyesine itti.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar