X


Bu Altcoin, Wallmart İddiasının Ardından Yüzde 40 Arttı! İddia Yalanlandı!

Amerika'nın 1 numaralı market zinciri Wallmart'ın bu altcoin ile ödeme kabul edeceği iddiaları altcoin'i uçuşa geçirdi.
17:40
13 Eylül 2021
Bu Altcoin, Wallmart İddiasının Ardından Yüzde 40 Arttı! İddia Yalanlandı!

Amerikan perakende market zinciri Wallmart‘ın, popüler kripto para birimi Litecoin (LTC) ile ortaklık yapacağını iddiası gündeme bomba gibi düştü. Bu iddianın ardından LTC’in fiyatı inanılmaz bir şekilde artışa geçti.

Wallmart İddiası Litecoin’i Uçurdu

İddialara göre bugün yapılan bir açıklama ile market zinciri Walmart, müşterilerine Litecoin ile ödeme imkanı sunacaklarını duyurdu. Amerika’nın 1 numaralı market zinciri Wallmart’ın Litecoin ile işbirliği yapacağı iddiası, sadece dakikalar içerisinde Litecoin fiyatının 174 dolar seviyesinden 233 dolar seviyesine kadar çıkardı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Geçtiğimiz dakikalarda GlobeNewswire tarafından ortaya atılan iddialar, Litecoin fiyatında neredeyse %40’lık bir artışa neden oldu. GlobeNewswire tarafından yayınlanan ve Walmart ile bir ortaklığa atıfta bulunan sahte bir basın açıklamasının ardından Litecoin 233 dolara kadar yükseldi.

Duyuru, listelenen kişilerden birinin e-postasında çalışmayan bir web sitesine atıfta bulunarak şüpheleri artırdı.

Meyda kuruluşu, ABD’deki en büyük perakendeci olan Walmart’ın Litecoin kullanarak alışveriş yapanlardan yapılan ödemeler için kripto para birimini kabul edeceğini söyledi. Ancak böyle bir duyurunun, Walmart’ın resmi kurumsal web sitesinde yayınlanmaması şüphe uyandırdı.

Litecoin Fiyatında Güncel Durum

Popüler kripto para birimi LTC, geçtiğimiz saatlerde ortaya atılan iddiaların ardından yönünü yukarı çevirdi. Wallmart‘ın Litecoin ödeme kabul edeceği iddiaları popüler kripto para biriminde yaklaşık %40’lık bir artışa neden oldu.

Öyle ki Litecoin fiyatı dakikalar içerisinde 174 dolar seviyesinden 233 dolar bandına kadar yükseldi. İddiaların Wallmart tarafından yayınlanmasının ardından hızlı bir düşüş kaydetti. İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Litecoin, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4’lük bir düşüşle yeniden 200 doların altına geriledi.

Litecoin şu anda 179 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar