X


Bu Altcoin ATH Yaptı! Fiyatı Uçuran Haber, Devamı Gelebilir!

Gelen haberle birlikte bu altcoin ATH yaptı, daha fazlası da olabilir.
18:44
13 Ocak 2022

Kripto paraların gelen müjdeli haberlerle ciddi fiyatlamalar yaptığına hep şahit olduk. Ancak NEAR son duyurusuyla birlikte ATH bölgesini de geçerek gün içinde 19,77 dolara kadar ulaştı. Peki Near Protocol için bu kadar önemli olan gelişme neydi? Fiyat artışı devam edebilir mi?

Near Protocol (NEAR) Yatırım Aldı

Geçtiğimiz günlerde bu altcoin’in ciddi ivme kazanabileceğiyle ilgili CoinTürk üzerinden haber yayınlamıştık. Popüler analistlerin beklentisi bu sefer çok hızlı gerçeğe dönüştü. Gün içinde 19,77 dolara kadar ulaşan NEAR, düşüş döneminde ATH yaparak yatırımcısına ciddi kazanç getirdi. Bitcoin’in kayıplarına rağmen fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesinde bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Perşembe günü, Near Foundation 150 milyon dolarlık bir finansman turunun kapatıldığını duyurdu. Su Zhu‘nun Three Arrows Capital’i, Mechanism Capital, Dragonfly Capital, Andreessen Horowitz (a16z), Jump, Alameda, Zee Prime ve Amber Group gibi kripto odaklı büyük fonların katılımıyla özel token satışı tamamlandı.

Dragonfly Genel Ortağı Ashwin Ramachandra şunları söyledi:

Near, teknoloji açısından harika bir iş çıkardı ve mevcut teknolojik yenilik seviyelerini yansıtan bir geliştirici, kullanıcı, ekosistem benimseme düzeyine ulaşmalarına yardımcı olmak istiyoruz”.

Son fiyat hareketiyle birlikte 18’inci sırada yer alan Near Coin tam 11,7 milyar dolar piyasa değerine ulaştı.

DeFi Ekosistemi

Fonlama, DeFi protokolleri için oldukça iyi sermayelendirilmiş bir ekosistemin en büyük artılarındandır. Ekim ayında, geliştiricilerin Ethereum tabanlı sözleşmeleri çatallamasını ve Solidity kodunu zincire yerleştirmesini sağlayacak olan Near’s Aurora, 12 milyon dolar topladı. Ek olarak Near, DeFi hibelerine ve likidite madenciliğine ayrılan 350 milyon dolar ile ayın ilerleyen günlerinde 800 milyon dolarlık bir ekosistem fonu duyurdu.

Near‘ın kurucu ortağı Illia Polosukhin, “Önceden ekosistemi çekmeniz gerektiği hissi vardı, ama şimdi ekosistem sizi çekiyor” dedi.

Dragonfly’dan Ramachandran şunları söyledi:

“Birçok insan için Near, her zaman ilginç bir layer1 olmuştur, ancak ekosistemdeki uygulamaların eksikliğinden dolayı biraz geç değer buldu. Yapacak pek bir şey yoktu, ancak insanların bunun olacağını anlamalarına yardımcı olduğumuzda heyecanlandılar çünkü bir süredir ekibin farkındaydılar”.

NEAR bu yıl planladığı hedeflerine ulaşabilirse piyasalardaki mevcut konumunu daha da yükseltebilir. Henüz 11,7 milyar dolar piyasa değeriyle ciddi bir büyüme alanına sahip, belki de aylar sonra yeni Solana (SOL) bu proje oldu diyerek Near fiyatını ve ekosistemini konuşuyor olacağız.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar