X


Bu Açıklama Binance Coin’in (BNB) Yeniden Yükselişe Geçmesini Sağlayabilir

Changpeng Zhao’ya göre on beşinci Binance Coin yakımı yaklaşık olarak bir ay içinde gerçekleşecek.
19:00
13 Mart 2021

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 15’inci Binance Coin (BNB) kripto para yakımının yaklaşık bir ay içinde gerçekleşeceğini açıkladı. CZ, bir sonraki BNB yakımının ne zaman gerçekleşeceği ile ilgili bir tweet’te yanıt olarak işlemin yaklaşık olarak bir ay içinde gerçekleşeceğini dile getirdi.

CFTC ve Binance Coin

Dün, CFTC’nin Binance’i inceleme altına aldığı ve ABD vatandaşlarının borsada türev ürün işlemlerini yapıp yapamayacağının araştırıldığı açıklandı. Bu haberin ardından borsanın kripto para birimi olan Binance Coin, yaklaşık olarak %14 değer kaybetti. BNB’nin fiyatı 288 dolar seviyesinden 247 dolara kadar geriledi.

Bu noktada aslında, CFTC’nin Binance’i herhangi bir şekilde yanlış yapmakla suçlamadığının ve soruşturma haberlerinin bazı kaynaklar tarafından abartıldığının altının çizilmesi gerekiyor. CZ ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bunun sadece FUD olduğunu ve yakın zamanda bunun anlaşılacağını dile getirdi.

1 Yılda 42 Kat Artış

Dünkü düşüş sonrasında hızlı bir toparlanma yaşayan Binance Coin, Bitcoin’deki yükselişin de etkisi ile bugün yeniden 280 doların üzerine çıktı. Ayrıca BNB bundan 1 yıl önce büyük piyasa çöküşünün yaşandığı sırada 6,4 dolara kadar gerilemişti. Dolayısıyla BNB’nin 1 yıl öncesine göre yaklaşık olarak 42 kat daha yüksek seviyede işlem gördüğünü belirtmek gerekiyor.

Buna ek olarak BNB yakımı ile fiyatın daha da yükselebileceği ve 300 doların üzerinin kısa sürede görülebileceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar