reklamı kapat

Bobby Lee: Bitcoin 10 Yıl İçerisinde Altını Geçecek

Lee'ye göre Bitcoin yeni çağın altını olacak.
18:00
31 Mayıs 2020

Kripto para sektörünün en tecrübeli ve eski isimlerinden birisi olan Bobby Lee, bir zamanlar sektörün büyük bir kısmının kullandığı BTCC kripto para borsasının da kurucusuydu. Kripto para borsası kapansa da hala yaptığı girişimler ve yayınladığı tahminler ile gündemde olan Lee, hala sektörün tanınan isimleri arasında yer alıyor.

Bitcoin, Altının Değerini Geçebilir

Lee, yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajında, Bitcoin’in mevcut fiyatının aslında çok ama çok düşük olduğunu ve bunun 10 yıl gibi bir süre içerisinde 500.000 dolarlık birim fiyata kadar ulaşabileceğini ifade etti. 500.000 Dolarlık birim fiyat ile beraber BTC’nin altının piyasa değerini bile geride bırakacağını belirten Lee, 2028 yılına kadar bunun gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

Dünyanın ilk Bitcoin borsasının kurucusu olan Lee, stok-akış modelinin aslında bu tahminini desteklediğini de ifade etti. Stok-akış modeline göre Bitcoin’in arzı devamlı olarak azalsa da artan talep bir yerden sonra insanların ellerindeki BTC’leri satmak istememesine veya çok yüksek fiyatlardan satmasına neden olacak.

Lee de söz konusu modele dayanarak kısa süre içerisinde itibari paraların değer kaybedeceğini ve Bitcoin‘e yönelik talebin ve bunun değerinin artacağına vurgu yapıyor. Aslında sadece Lee’nin baz aldığı model değil, şu sıralar birçok borsadaki gelişmeler de Bitcoin’de yükselişe işaret ediyor.

CME’deki Bitcoin pozisyonlarının rekor kırması, lider kripto para biriminin fiyatında yakında ciddi bir yükseliş görebileceğimizin kanıtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.