reklamı kapat

Bloomberg: Bitcoin Altın Fırsatı Kaçırdı

Bloomberg analistine göre Bitcoin en büyük fırsatı kaçırdı.
20:35
16 Haziran 2020

Bloomberg tarafından Pazartesi günü yayınlanan rapora göre, lider kripto para birimi Bitcoin, Koronavirüs krizi ile ortaya çıkan altın fırsatı kullanmakta başarısız oldu. Koronavirüs salgını bütün dünyayı etkisi altına aldığında Bitcoin’in zamanının geldiğini düşünen Michael Novogratz, o tarihlerde yaptığı açıklamada asıl değişimin başlamak üzere olduğunu belirtmişti.

Bitcoin 10.000 Doları Aşamadı

ABD Federal Rezerv’in trilyonlarca dolar para basması ve enflasyonu uzun vadede arttıracak olması, dijital altın olarak görülen BTC’nin kendini ispat etmesi adına önemli bir fırsat yaratmıştı. Bitcoin’in tam da bu esnada blok ödülü yarılanması yaşayarak enflasyon oranında önemli bir düşüş yaşaması, söz konusu fırsatın daha çok göz önüne çıkmasını sağladı.

Bloomberg editörü Joe Weisenthal ise konu hakkında yayınladığı tweet’inde aşırı piyasa volatilitesine rağmen BTC’nin rekor noktalara çıkamadığını ve başarısız olduğunu ifade etti. Ekonomik krizin Bitcoin için patlama yaratacağı argümanının da bu sebeple geçersiz olduğunu ifade eden tecrübeli isim, 2020 yılının Bitcoin için kesinlikle kötü geçtiğini ve geçeceğini vurguladı.

FED’in Bitcoin fiyatını etkileyen gelişmeleri üst üste açıklamasına rağmen BTC‘nin 10.000 doların üstüne çıkamaması ise Weisenthal’ın haklılık payına sahip olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.