X


Bloomberg Analisti: Bitcoin (BTC) 100.000 Dolara Gidiyor! JPMorgan Kripto Raporu!

Kripto para piyasalarına dair iyimser tahmin ve JPMorgan raporu!
20:07
7 Ocak 2022

Bugün biri çıkıp BTC 100.000 doları hedefliyor ve bu yıl bitmeden zirveye ulaşacak derse tepkiniz ne olur? Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone bunu söylüyor. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 41.000 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor ve fiyat yaklaşık 1 saat önce 40.600 dolar seviyesine kadar düştü.

Bitcoin (BTC) 100.000 Dolara Gidiyor

Bloomberg analistine göre, kripto para piyasaları birkaç ayın en düşük seviyelerine düşmesine rağmen, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük kripto para birimlerinin 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması muhtemel görünüyor.

Bloomberg istihbarat analisti Mike McGlone tarafından Perşembe günü yayınlanan son piyasa analizinde yayınlanan bir tahmine göre, BTC ve ETH bu yıl sırasıyla 100.000 dolar ve 5.000 dolara doğru gidecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

McGlone, şunları söyledi:

“Gördüğümüz önemli bir konu, son kırk yılın en büyük enflasyonu ile karşı karşıyayız. Faiz oranlarını artırmaya meyilli olan FED başarıya ulaşabilecek mi?”

McGlone ayrıca BTC, ETH’nin piyasa hakimiyetini sürdüreceğini Binance Coin (BNB) ve Solana (SOL) gibi bazı popüler varlıkların genel market sıralamasında gerileyeceğini düşünüyor.

FED ve Bitcoin

2022’deki oran artışları, Bitcoin için borsaya karşı bir “kazan-kazan senaryosu” destekleyebilir ve BTC’nin bu yıl hisse senetlerine karşı “üstün” olması muhtemeldir. Aralık 2021’in başlarında analist, 2022’nin hem BTC hem de altın için iyi olacağını ve bunların sırasıyla 100.000 dolar ve 2.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Daha önce, Ekim 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk BTC borsa yatırım fonunun onayını başarıyla tahmin etmişti.

McGlone, BTC’nin potansiyel olarak 100.000 dolara ulaşabileceğini düşünen tek kişi değil. Yatırımcılara yönelik son notta, Goldman Sachs küresel FX ve EM stratejisinin eş başkanı Zach Pandl, Bitcoin‘in önümüzdeki beş yıl içinde değer deposu pazar payının %50’sini geçebileceğini ve BTC fiyatının bundan yararlanarak potansiyel olarak 100.000 doların üzerine çıkacağını öne sürdü.

Öte yandan JPMorgan son yayınladığı raporda kripto paralara çok daha fazla kurumsal yatırımcının dahil olacağını söyledi. 2022 yılında daha fazla kurumsal yatırımcının kripto paralara giriş yapması fiyatın yükselişini tetikleyebilir. Ancak Mart ayında gelecek muhtemel faiz artırımı ve regülasyon endişeleri korkunun devam etmesine sebep oluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar