reklamı kapat

Blockchain Sağlık Sektöründe de Devrim Yapıyor

IBM’in Blockchain tabanlı Hızlı Tedarikçi Bağlantısı, salgın sırasında sağlık kuruluşlarının malzemelere güvenli ve hızlı ulaşmasını sağlıyor.
19:00
26 Nisan 2020

800’den fazla hastaneden oluşan New York merkezli bir sağlık grubu olan Northwell Health, IBM’in Hızlı Tedarikçi Bağlantısı (Rapid Supplier Connect) ağına katıldı.

IBM’in ağı, alıcılara ulaşmak için koronavirüs yardım malzemeleri sağlayan işletmelere yardımcı olmak üzere dağıtık defter teknolojisi kullanan bulut tabanlı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. IBM salgın dolayısıyla 31 Ağustos’a kadar Rapid Supplier Connect‘i nitelikli tedarikçilere ücretsiz olarak sağlayacağını açıklamıştı.

Blockchain ve Sağlık

800 hastaneyi kapsayan New York’un en büyük sağlık grubu Northwell Health, IBM’in Blockchain tabanlı koronavirüs yardım malzemeleri alıcı ve satıcı ağına katıldı. Forbes ile yaptığı röportajda Northwell sağlık başkan yardımcısı ve baş tedarik memuru Phyllis McCready, sağlık kuruluşlarının kaynak sıkıntısı sebebiyle yeni tedarikçiler ararken karşılaştıkları zorlukların özellikle altını çizdi ve şu ifadeleri kullandı:

Kendi grup satın alma organizasyonlarımızı ve tedarik zincirimizi oluşturarak, geleneksel olmayan tedarikçilerle güçlerimizi birleştirerek yeterli kişisel koruma ekipmanı ve diğer ekipman ve malzeme stokunu muhafaza ettik, bu nedenle IBM Rapid Supplier Connect’e katılmaktan memnuniyet duyuyoruz.

IBM Blockchain’i ve COVID-19

IBM Blockchain Rapid Supplier Connect’i koronavirüs yardım çabaları için gereken acil durum ürünlerini sağlayan tedarikçilere yardım etmek ve araştırmak için ayırdı. Platform, tedarikçi güvenliğini kolaylaştırmak ve acil durum tedarikçilerinin hızlıca hizmet verebilmesi için dijital kimlik hizmetlerini içeriyor. Alıcılar için platform, ürün listeleri de dahil olmak üzere bir tedarikçi ile ilgili bilgileri erişebilecekleri tek bir alanda topluyor.

IBM konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Sağlayıcı kuruluşlar ve devlet kurumları kritik arz sıkıntısıyla karşı karşıya. Yanıt olarak genellikle yeni ve kendini kanıtlamamış tedarikçilere yöneliyorlar. Bu tedarikçileri belirlemek ve araştırmak zaman alıcı oluyor. Bu sürede de kritik kaynaklar tükenebiliyor.” ifadelerini kullanıyor ve kendilerinin de bu noktada devreye girdiğini belirtiyor.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.