reklamı kapat

BitMEX Olayı, Bitcoin (BTC) İçin İyi Olabilir Mi?

BitMEX'e açılan dava sektörün geneli için ne anlam içeriyor?
11:42
2 Ekim 2020

BitMEX kripto para borsası hakkında dün gündeme yansıyan haberler kesinlikle kripto para sektöründe şok etkisi yarattı. Lider kripto para birimi Bitcoin, BitMEX CTO’sunun tutuklandığı ve BitMEX’in kurucularına dava açıldığı haberi ile yaklaşık olarak 400 dolarlık bir düşüş yaşadı.

Şimdi birçok kripto para analisti ve uzman isim borsanın geleceğinin sahip olduğu belirsizliğin ve fonların sonunun ne olacağı ikileminin daha fazla düşüşe neden olacağını düşünmekte. Ancak bu düşünce sanıldığı kadar doğru olmayabilir ve Bitcoin fiyatı bu durumdan tam tersi şekilde etkilenebilir.

BitMEX Davası Bitcoin İçin Olumlu Mu?

Normalde BitMEX kripto para borsasından yapılacak para çekme işlemleri her 24 saatte bir manüel çoklu imza süreci ile gerçekleştirilir. Dün ise eşi benzeri olmayan bir şey gerçekleşti ve BitMEX para çekme işlemlerini belirlenen tarihten önce onayladı. Casa CTO’su Jameson Lopp bunun aslında BitMEX’in fonların güvende olduğunu göstermek için attığı bir adım olduğunu belirtti.

Bitwise yöneticisi Matt Hougan da BitMEX olayının aylardır kripto para sektörünün başına gelen en iyi gelişme olduğunu düşünüyor. Hougan, bu olay sayesinde birçok kripto para borsasının kendine çeki düzen vereceğini ve BTC de dahil bütün kripto para birimlerinin olası hack veya bunun gibi durumlara karşı daha güvende olacağını düşünüyor.


Ekonomist Alex Krüger ise BitMEX’e açılan davanın sektörü daha çok düzenlediğini ve bu sayede olası bir Bitcoin ETF onayının daha olası olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.