reklamı kapat

Bitfinex’in Emir Defterlerinde Bitcoin Hakkında Önemli İpucu

Bitfinex'in emir defterleri alım emirleri ile dolu.
13:41
15 Haziran 2020

Bitcoin son günlerde oldukça zorlu zamanlardan geçiyor ve 24 saat içerisinde 1.000 dolara yakın bir değer kaybı yaşadı. Bitcoin bu düşüşten sonra hafif bir toparlanma sergilese de birçok borsada hala 9.000 doların altından işlem görüyor. BTC’nin 2 hafta üst üste 9.000 dolar altına sürpriz inişi ise yatırımcıları endişelendirmekte.

Bitcoin Yeniden Yükselebilir

BTC’nin daha fazla düşeceğine yönelik korkular artarken, Bitfinex kripto para borsasının emir defterinde BTC fiyatı hakkında oldukça önemli bir ipucu olduğu ortaya çıktı. Altana Digital Currency fonunun CIO’su Alistar Milne konu hakkında yaptığı açıklamada Bitfinex’in emir defterindeki BTC emirlerinin oldukça olumlu olduğunu belirtti.

8.700 dolar ile 9.400 dolar arasındaki seviyelere girilmiş yaklaşık 6.163 BTC değerinde alım emri olduğunu ifade eden Milne, 9.400 dolardan 10.100 dolara kadar oaln aralıkta ise yaklaşık 2.807 BTC değerinde satış emri olduğunu ve alım emirlerinin diğerlerini katladığını vurguladı.

Yani kısacası şu an için satıştan çok alış emri var ve bu durum alış baskısı yaratacaktır. Bitcoin‘in her 9.000 dolar altına indiğinde ani bir sıçrama yapmasının temel sebebi de bu olabilir.

Bu durum şimdilik yükseliş yönlü olsa da BTC’de 8.700 doların altına inilmesi durumunda krizin başlayacağını da gösteriyor. Bitfinex önde gelen borsalardan birisi konumunda ve diğer borsalarda da yatırımcıların bakış açılarının aşağı yukarı aynı olduğu tahmin ediliyor. Bu da BTC’nin uzun bir süre 8.700 dolar ile 9.400 dolar arasında gidip geleceğini göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.