X


Bitcoin’i Fare Zehrine Benzeten Warren Buffett’a Tokat Gibi Cevap!

Pantera Capital'dan Dan Morehead Warren Buffett'ın "Bitcoin fare zehri" sözüne iğneleyici bir yorum getirdi.
09:30
16 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead Blockchain’in hisse senetlerinin evriminde bir sonraki adım olduğunu düşünüyor ve kripto paraları “üstün para birimleri”, Bitcoin’i ise bu neslin en “bozucu” icadı olarak görüyor.

Morehead’in daimi bir kripto para optimisti olduğu biliniyor. Nisan ayında Morehead kripto paraların toplam değerinin bir gün 40 trilyon dolara ulaşabileceğini belirtmişti. Pantera Capital ise piyasanın dibe vurduğunu ve Bitcoin’e uzun vadeli grime vaktinin geldiğini açıklamıştı.

Alım vakti

Mevcut piyasa koşullarının alım yapmak için oldukça uygun olduğunu düşünen Morehead BTC’nin şu anda 7 ayı piyasasından birini yaşadığını dile getiriyor. Ayriyeten piyasanın düşeceği kadar düştüğüne ve 10 ila 12 ay içinde ciddi derecede yükseleceğine inanıyor.

Ayrıca Morehead, Warren Buffett’ın yıl başlarında “Bitcoin fare zehridir” yorumuna iğneli bir karşılık veriyor.

Bitcoin fare zehri; bankalar ve kredi kartı şirketleri fare.

Uzun vadeli optimizm

Morehead Blockchain teknolojisine ve kripto paralara uzun vadede güvenme sebeplerini sıraladı. Morehead’e göre öncelikle Blockchain’ler “protokol yapısının yani internetin son parçaları”, üçüncü partilere fahiş fiyatlar ödemeden fon taşımanın bir yolu. Bitcoin kategori katili değil, seri katil. Yani farklı kullanım durumlarını etkileyecek.

Bunlara ek olarak Morehead Blockchain’in gördüğü en asimetrik risk-ödül alışverişi olduğunu düşünüyor. Morehead’e göre Blockchain yatırımı yaparsanız her şeyi kaybetmezsiniz. Zira Bitcoin’e yatırılan fonlar 25 kat değerlenme potansiyeline sahip ve bunu diğer yatırım fırsatlarında görmeniz mümkün değil.

Post-capitalist bir çağa doğru gidiyoruz. Kapitalizmde zengin bir birey kazanç sağlamak için yatırım yapar. Son 30 yıl zengin olmayan insanların değerli teknolojiler yarattığı “ara dönem” olarak kayıtlara geçti.

Şimdi ise çok kıymete binecek ve şirketler tarafından sahiplenilen teknolojiler olacak.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar