X

Bitcoin’e Kulak Verin: “BTC’den Daha İyisi Yok!”

Ünlü isme göre Bitcoin’den daha iyi bir yatırım aracı yok.
16:46
10 Ekim 2020

Lider kripto para birimi dün 11.000 doların üzerine çıkarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. Bugün ise 11.490 dolar seviyesine ulaşan Bitcoin (BTC) Eylül başından bu yana en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Bu hareketlerin sonrasında Bİtcoin savunucuları yaptıkları açıklamalarda BTC’ye övgüler yağdırdı ve bunlardan biri de kripto para piyasasının tanınmış isimlerden Anthony Pompliano’ydu.

Bitcoin Çağrı Yapıyor

Pompliano Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda hala Bitcoin almayan finansal kurumları ağır bir şekilde eleştirdi ve Bitcoin’den daha iyisinin olmadığını dile getirdi.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in artık tüm yatırımcılar için adeta bir çağrıda bulunduğunu dile getirdi. Çünkü Bitcoin MicroStrategy ve Square’in hamlelerinin ardından 11.000 doların üzerine çıktı ve bazı analistlere göre 12.000 dolara doğru ilerliyor.

Bunlara ek olarak ilginç bir şekilde Bitcoin, Hedgeye Risk Management CEO’su Keith McCullough‘un tüm BTC’lerini sattığını açıklamasının hemen ardından yükselişe geçti.

Finansal Kurumlar BTC Almalı

Pompliano yaptığı son açıklamalarda, Microstratey, Square ve Grayscale gibi büyük firmaların Bitcoin yatırımı yaptığına değindi ve henüz BTC almamış kurumların, müşterilerinin güvenini kötüye kullandığını ifade etti. Kurumsal yatırımcıların yüksek getirili ve riskli varlıklar aradığını dile getiren Pompliano, “Bitcoin’den daha iyi bir şey olmadığını” belirtti.

Bitcoin’in artışa geçmesi ile kurumsal yatırımcıların nasıl bir yol izleyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar