X


Bitcoin’den (BTC) 800 Dolarlık Sürpriz!

Bitcoin (BTC) saatler içerisinde 800 dolarlık artış yakaladı.
09:00
19 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kesinlikle son 1 haftalık performansı ile birçok yatırımcıyı ters köşeye yatırmayı başardı. İlk olarak bundan günler önce 400 dolarlık düşüş yaşayan ve bu haberden de okunabileceği üzere 7.000 doların altına gevşeyen BTC, daha sonra birçok altcoin’i de etkisine aldı ve kripto para piyasasında paniğe yol açtı.

7.000 doların altına indikten sonra ertesi gün de durdurulamayan BTC, oluşan FUD ve satış baskısı ile beraber 6.700 dolara, daha sonra da yükselişe geçtiği 6.450 dolara kadar indi. Birçok kripto para analisti 6.400 dolara inilmesinin, 5.500 dolar ve 5.350 dolardaki destek noktalarına olan düşüş ihtimalini kuvvetlendirdiğini ifade etti.

Bitcoin Herkesi Şaşırttı

Efsanevi analist Peter Brandt da konu hakkında yayınladığı bir tweet’inde, Bitcoin’in önemli bir destek seviyesinde tutunmayı başardığını altını çizdi. BTC, buradan yakaladığı ivme ile beraber saatler içerisinde 800 dolar artış elde etti ve 7.200 dolara kadar çıktı. BTC’nin bu ani ivmelenmesi aslında kimsenin beklemediği bir durumdu ve piyasa genel olarak düşüş yönlü odaklanmıştı.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 7.200 dolardan işlem görmekte ve 24 saat içerisinde 32 milyon dolarlık bir ticari hacim elde etti. Sadece ticari hacmi bile BTC’nin bir gün içerisinde ne kadar fazla talep gördüğünü ve alınıp satıldığını gözler önüne seriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar