X


Bitcoin’de Yaşanan Fiyat Artışıya Birlikte 3 Milyon Dolarlık BTC Transfer Edildi!

Bitcoin fiyatı artarken 3 milyon dolarlık Bitcoin transfer edildi.
12:00
27 Ocak 2022
Bitcoin'de Yaşanan Fiyat Artışıya Birlikte 3 Milyon Dolarlık BTC Transfer Edildi!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, Fed’in ülkedeki faiz oranı değiştirmeyeceğini açıklamasının ardından neredeyse 39.000 dolara yükseldi. Bitcoin’deki bu fiyat artışı ile birlikte devasa miktarda Bitcoin transferi gerçekleştirildi.

2.9 Milyon Dolarlık Bitcoin Taşındı

Fed‘in faiz kararını açıklamasıyla birlikte piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, hızlı bir şekilde artışa geçti. Öyle ki Bitcoin’in ivme kazanmasıyla birlikte fiyat neredeyse 39.000 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Ayrıca artan fiyat ve Fed kararının hemen ardından 3 milyar dolarlık Bitcoin (BTC), borsalardan taşındı.

3 milyon dolarlık BTC transfer edildi

Bazı yatırımcılar, Bitcoin’in neredeyse 40.000 dolara ulaştığını görünce rahatlarken, piyasada ek finansal risklerin varlığı ve Jerome Powell’ın enflasyon ve para politikası konusundaki söylemi, lider kripto para birimini 36.000 dolara kadar geri çekti.

Powell’ın önerdiği gibi, ABD’deki enflasyon önümüzdeki birkaç ay içinde piyasayı daha fazla kötüleştirebilir. Ayrıca Federal Rezerv 16. Başkanı, düzenleyicinin Mart ayında ilk faiz artışını beklediğini belirtti.

Toplantı genel olarak piyasa için bir riskten kaçış olarak değerlendirildi; dolayısıyla bir risk varlığı olarak kabul edilen Bitcoin’i olumsuz yönde etkiledi.

Yatırımcılar Neden Coin’lerini Geri Çekiyor?

Borsalardan büyük çıkışlar ayı piyasasının bir ayrıcalığı olsa da, büyük yatırımcılar ve kurumlar aslında borsaları indirimli işlem yaparken ek miktarda kripto para biriktirmek için kullanabilir.

Öyle ki anonim bir balina, piyasa düşüşü sırasında neredeyse 500 BTC satın aldı. Bu devasa satın alımı yapan balina aynı zamanda bakiyesinde yaklaşık 125.000 BTC tutuyordu. Bu tür büyük meblağlar, ek güvenlik amacıyla genellikle soğuk bir cüzdanda tutulur.

Ancak yaklaşık 3 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) borsalardan taşınırken, lider kripto para birimi Bitcoin, fiyatı aktif olarak aşağıya çeken bol miktarda satış baskısı ile karşı karşıya.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 36.159 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi ayrıca yerel zirveden bu yana değerinin yaklaşık %7’sini kaybetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar