reklamı kapat

Bitcoin’de Eylül 2019 Tarihinden Sonra Bir İlk!

Enerji Değeri sinyali Bitcoin grafiğinde yeniden kendisini gösterdi.
19:00
1 Haziran 2020

Bitcoin (BTC) fiyatını belirlemek için kullanılan Enerji Değeri modelinin arkasındaki isim olan Charles Edwards, uzun süredir görülmeyen bir sinyalin yeniden grafiklerde kendisini belli etmeye başladığını ifade etti. Analist bu önemli sinyalin Eylül 2019 tarihinden beri ilk defa kendisini gösterdiğini belirtti ve bunun fiyat açısından etkisini açıkladı.

Bitcoin’de Önemli Yükseliş Sinyali

Edwards tarafından paylaşılan ve en altta görülen tweet’e bakıldığında da Bitcoin’in Enerji Değeri indikatörüne göre “aşırı-değer” bölgesine girdiği görülebiliyor. Edwards bunun iyi bir gelişme olduğunu ve böyle bir sinyalin genellikle büyük bir trend anlamına geldiğini vurguladı.

Özellikle Bitcoin Halving sonrası madenciler için böyle bir gelişmenin görülmesinin kötü günlerin biteceği anlamına geldiği de biliniyor. Fiyattan daha yüksek bir Enerji Değeri elde edildiğini belirten analist, bunun devam etmesi durumunda hızlı bir fiyat yükselişi geleceğini ifade etti.

Edwards’ın paylaştığı grafiğe bakıldığında gerçekten de Bitcoin fiyatının dip yaptığı tarihten beri Enerji Değerinin devamlı olarak arttığı 12 Mayıs tarihinden itibaren düşüşe geçtiği görülüyor. 12 Mayıs tarihinden sonra görülen düşüş ise bunu 9.098 dolar seviyesine kadar getirmiş durumda. Eylül 2019 tarihine bakıldığında da benzer bir düşüşün geldiği ve uzun bir süre fiyat yükselirken bunun alçaktan seyrettiği görülmekte.

Bitcoin’in yükselişine dair sinyaller gün geçtikçe artıyor ve yakında yeni bir rekor gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.