X


Bitcoin’de Düşüşü Bilmişti: Analistin Yeni BTC Tahmini

Crypto Michael, BTC için ne düşünüyor?
19:21
9 Eylül 2020

Kripto para sektörünün en çok tanınan analistlerinden birisi olan Michael van de Poppe, yakın zamanda yaşanan Bitcoin düşüşüne rağmen piyasanın hangi yöne doğru ilerleyeceğini açıkladı. Bitcoin’in 10.000 dolar altına kısa süreli inişini değerlendiren analist, bunun geçici olduğunu ve trendin hala yükseliş odaklı olduğunu ifade etti.

Poppe, ABD piyasalarında yaşanan hareketliliğin Bitcoin fiyatını aşağıya çeken temel unsur olduğunu vurguladıktan sonra yine makro hareketler ile bir yükseliş trendi görülebileceğini itiraf etti. Crypto Michael olarak da tanınan analist, bu düşüşün ABD piyasalarının tam tersine dönmesi ile yükseliş haline gelmesinin çok kolay olduğunu ifade etti.

Bitcoin Yeniden 11.000 Dolar Görebilir

Bitcoin’in 10.600 dolar ile 10.800 dolar bölgesine çıkması ile piyasalarda rahatlamanın görüleceğini ifade eden tecrübeli isim, daha önce de 9.500 dolara kadar düşüş olabileceğini belirterek haklı çıkmıştı. Analist, 10.800 dolar bölgesine geldikten sonra ise sıradaki seviyenin 11.000 dolar olduğunu belirtti.

ABD borsaları da geçtiğimiz hafta çok sert bir düşüş yaşadı ve Bitcoin’in bundan etkilendiği biliniyor. Ancak eğer ABD borsaları toparlanırsa bunlarla paralel giden Bitcoin fiyatında da toparlanma görülecektir. Analistin 11.000 dolar tahmini ise sadece hafif bir yükseliş ile FOMO’ya bağlı gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar