X


Bitcoin’de Durum Kritik mi? Popüler Analist Olası 2 Senaryoyu Değerlendirdi

Lider kripto para birimi Bitcoin, son zamanlardaki performansıyla herkesi korkutmaya devam ediyor. Popüler analist Bitcoin için olası 2 senaryoyu değerlendirdi.
17:00
1 Eylül 2021
Bitcoin'de Durum Kritik mi? Popüler Analist Olası 2 Senaryoyu Değerlendirdi

Bitcoin (BTC) son dönemde oldukça stabil bir performans sergiliyor ve bu durum kripto para yatırımcılarını korkutuyor. Popüler bir kripto para analisti, lider kripto para birimi 50.000 doların altında mücadele ederken Bitcoin için iki potansiyel senaryoyu incelediğini belirtti.

Popüler Analist: Bitcoin’de Bu Seviye Kritik

Kripto para sektöründe DonAlt olarak tanınan analist, haftalık grafiğe bakıldığında Bitcoin’in önemli bir seviyenin üzerinde kaldığı sürece yükselişini sürdürebileceğini belirtti.

Bitcoin haftalık kapanışta 45.000 doların üzerinde kaldığı sürece korkulacak bir şey yok. Bu durumda BTC yükselişini sürdürmeye devam edebilir.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak DonAlt, Bitcoin’in 45.000 dolarlık kilit destek alanını ihlal etmesi durumunda muhtemelen 40.000 dolara kadar düşeceğini de belirtiyor. Popüler analist bu seviye kırılırsa, BTC’nin sert bir düşüş yaşayacağını belirtirken, bu seviyenin üzerinde tutunmayı başarması durumunda Bitcoin’in yeni bir yükseliş trendi başlatacağı yönünde öngörüde bulunuyor.

Analist şimdilik, Bitcoin‘in trendinde daha büyük bir değişim olup olmadığını gösterecek daha fazla sinyal vermesini bekliyor.

“Yani, Bitcoin süper bir düşüş eğilimine başlayacaksa, bence ilk olarak haftalık kapanışta 45.000 doların altına düşmesi gerekiyor.”

Öte yandan DonAlt şu anda BTC konusunda tarafsız olmasına rağmen, Bitcoin’de bir süper döngü olasılığını da es geçmiyor.

“Yalan söylemeyeceğim, bu bana 2018’i hatırlatıyor. Ama demek istediğim, belki de süper döngüdür ve dürüst olmak gerekirse, bu fikri göz ardı etmek istemiyorum. Bunun için oynamanın çılgınca olduğunu düşünmüyorum, çünkü doğru olduğu kanıtlandığı anda kendinizi bunun için konumlandırmanın gerçekten zor olacağı düşünülürse herkesin bunun bir süper bisiklet ya da her neyse kabul ettiği an, içeri girmek imkansız olacak.”

Bitcoin’de Son Durum Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin, 50.000 dolar barajını aşmayı başardıktan sonra yeniden düşmesi ile birlikte hiç iç açıcı performans sergilemiyor. Öyle ki BTC bir süredir 47.000 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin’in şu anki performansı kripto para camiasında korku yaratsa da, BTC’nin önümüzdeki günlerde nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

Piyasa değeri açısından liderlik koltuğunda oturan Bitcoin son 24 saatte 46.500 dolar seviyelerine kadar gerilerken, 48.189 dolar ile günün en yüksek seviyesini kaydetti. Bitcoin İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %0.61’lik bir düşüşle 47.524 dolar bandında işlem görmeye devam ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar