X

Bitcoin’de (BTC) Eylül’de Yaşanan Düşüşü Bilen Analist Yatırımcıları Uyardı!

Bitcoin fiyatında ciddi bir düzeltme yaşanabilir.
16:23
14 Kasım 2020
bitcoin gates

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son birkaç hafta içinde 16.500 dolara kadar yükselen güçlü bir ivme yakaladı. Ancak analistler, yakın zamanda bir düzeltme olabileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Analistlere göre şu anda Bitcoin 2017 yılında 20.000 dolara doğru çizdiği grafiğe benzer bir grafik çiziyor. Önemli bir analistin paylaştığı fraktal analize eğer BTC aynı hareketleri yaparsa önümüzdeki haftalarda 14.000 dolara kadar geri çekilme yaşanabilir.

Bitcoin Düzeltmesi

Bitcoin’in Eylül ayında 9.800 dolara düşeceğini tahmin eden popüler kripto varlık analisti, şimdi başka bir geri çekilmenin zamanın gelmiş olabileceğini öne sürüyor. Coiner-Yadox konuyla ilgili paylaştığı grafikte BTC’nin rekor kırdığı dönemdeki grafiklerle büyük benzerlik gösterdiğini ifade ediyor. Eğer Analsistin çizdiği grafikteki gibi bir yol izlenirse Bitcoin yakın zamanda 14.000 dolara kadar düşebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak başka bir önemli yatırımcı da piyasada bir düzeltme olması gerektiğini düşünüyor ve özellikle hisse senetleri düşüş eğilimindeyken piyasada dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyor.

Analistler genel itibari ile Pazartesi gününe kadar beklemenin mantıklı olacağını ve genellikle short pozisyonlarda kalmanın riski azaltma açısından önemli olduğunu dile getiriyor.

Yeni Rekor Ne Zaman Görülecek?

Her ne kadar bazı analistler Bitcoin fiyatında kısa vadeli bir düşüşle karşılaşılabileceğini düşünse de alandaki önemli yatırımcılar hala kripto para biriminin 2020 bitmeden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına inanıyor.

Örneğin; Gemini CEO’su ve Bitcoin milyarderi Tyler Winklevoss, geçtiğimiz günlerde Twitter’da yaptığı açıklamalarda, “2020 bitmeden önce Bitcoin için tüm zamanların en yüksek fiyatını göreceğimizi düşünüyorum. Fiyat bir aydan kısa bir süre içinde 10.000’den neredeyse 14.000’e çıkmış olsa da, henüz gerçekten bir patlama yapmadı.” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca Real Vision’ın CEO’su ve eski bir hedge fon yöneticisi Raoul Pal da Winklevoss’un açıklamalarına benzer ifadeler kullanmış ve Bitcoin‘in en geç 2021’in 1. çeyreğine kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını dile getirmişti.

Genel piyasa görünümüne bakıldığında da aslında düzeltmelerin sağlıklı bir yükseliş açısından gerekli olduğu görülüyor. Bu düzeltmeler sayesinde fiyat artışı bir balon olmaktan çıkarak sağlıklı bir ilerleme kaydetmiş oluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar