reklamı kapat

Bitcoin’de Beklenen Sinyal, CME’den Geldi

CME üzerindeki Bitcoin vadelilerine ve opsiyonlarına olan ilgi rekora koşuyor.
19:00
15 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle düşüş yaşıyor ve 9.500 dolar bandına kadar geriledi. Yatırımcılar ara ara 9.900 dolara yükselen ancak sert düşüş ile yükselişin başladığı yere geri dönen BTC’nin hareketlerinden oldukça korkuyor ve şu an lider kripto para biriminin her an her şeyi yapabileceği öngörülüyor.

Buna rağmen yükseliş bekleyenlerin aradığı gibi bir sinyal, Chicago Merchantile Exchange‘den (CME) geldi. Kurumsal yatırımcıların kullandığı CME’deki Bitcoin türev ürün kontratlarının öncülerinden olan CME’nin opsiyon ürününde açık pozisyonlarda neredeyse rekor kırıldığı görülüyor.

CME’deki Bitcoin Hacmi Artıyor

Skew tarafından yayınlanan bilgilere göre CME üzerindeki Bitcoin opsiyonlarına olan ilgi Mayıs ayında %1.000 gibi oldukça önemli bir artış elde etti. CME’nin Bitcoin opsiyonlarına olan ilginin artışı, platformdaki açık pozisyonların hacminin 2020 yılı ortalamasında 14 milyon dolar iken 14 Mayıs tarihinde 142 milyon dolara çıkmasından da anlaşılabiliyor.

Şu an için Bitcoin opsiyon ürünlerinde en yoğun ilgiyi CME görse de diğer piyasa katılımcılarının da genel bir yükselişe sahip olduğu görülüyor. OKEx kripto para borsasının hacminde %70, Deribit borsasının Bitcoin opsiyon ürünlerinin hacminde ise %1,3 artış elde edildi. Bu esnada Bakkt’ın benzer ürününe olan talep %63 arttı.

Kurumsal yatırımcıların BTC’ye olan ilgisinin ve CME’nin Bitcoin opsiyon ürün hacminin artması, uzun vadede keskin bir yükseliş gelebileceğinin habercisi konumunda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.