X

Bitcoin Yorumları: Uzman Analistlerin BTC Fiyat Tahminleri

Piyasanın uzman analistlerinden Lark Davis ve PlanB, 2021 Q4'te Bitcoin için cesur tahminlerde bulundu.
17:32
5 Ekim 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin yaklaşık bir ay sonra 50.000 dolara ulaştı. Kripto korku ve açgözlülük endeksi, yatırımcıların açgözlü olduğunu gösterdi. Bu metrik, liderin 29.000 dolar seviyelerini görmesinin ardından tersine dönerek duygu değişikliğini gözler önüne serdi.

Uzman Analist Yorumları

Piyasanın uzman analistlerinden Lark Davis ve PlanB, 2021 Q4’te Bitcoin için cesur tahminlerde bulundu. Stock to Flow modelinin yaratıcısı PlanB, BTC’nin ayı 63.000 doların ve yıl sonunda 100.000 doların üzerinde kapatacağını belirtti.

Lark Davis ise PlanB öngörüsünü desteklerken Bitcoin’in 4. çeyrekte veya 2022 yılının başlarında 180.000 dolar ila 200.000 dolar arasında fiyatlanacağını öne sürdü. Ünlü analist, boğa koşusunun altcoin‘lere sıçrayacağını ve kazançların artacağını belirtti. Lider Bitcoin’in teknik analiz verileri, zincir içi metrikleri, yatırımcı duygusu, kurumsal yatırımcı ilgisi, popülarite gibi etkenlerin olumlu seyretmesi ile boğa koşusunu devam ettirmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Lider kripto para, Çin’in Bitcoin madenciliği kısıtlamasıyla başlayan ve kripto işlemlerinin tamamen yasaklanması ile sonuçlanan fırtınayı atlatmış gözüküyor. Son veriler, Çinli yatırımcıların merkezsiz borsalara akın ettiklerini gösteriyor. Bitcoin hash oranı, madencilik yasağının ardından neredeyse tamamen düzeldi. Birçok kesimin ifade ettiği gibi Çin yasağı Bitcoin için olumlu etkilere yol açtı.

Lider Kripto Para 50.000 Dolar Seviyelerinde

Kripto para piyasasının amiral gemisi, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 50.000 dolar bayrağının üzerinde işlem görüyor. BTC, günlük %5 artışla haftalık kazancını %20’lere çıkardı. Kripto para piyasası 2.19 trilyon dolara dayanarak önemli bir yükseliş kaydetti.

Liderin son rallisi, kurumlar tarafından desteklenirken yükseliş eğilimi doğrulandı. Bitcoin yatırım ürünlerinde haftalarca süren düşüşün ardından son veriler yatırımcıların bir kez daha Bitcoin‘i desteklediğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar