reklamı kapat

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 30/06/2020

Bitcoin teknik analizine göre bu durgunluk bir süre daha devam edebilir.
22:24
30 Haziran 2020

Bitcoin geçtiğimiz hafta başlayan düşüş trendinden hala kurtulamadı ve teknik analize göre alçalan üçgen formasyonuna girmeye başlamış gibi gözüküyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.150 dolar seviyesinden işlem gören BTC, aslında bir haftadır benzer fiyat aralığı arasında sıkışıp kalmış gibi gözükmekte.

Bitcoin Grafik

9.000 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra ciddi bir alım baskısı ile karşılaşan BTC, önemli destek noktasını korumayı başardı. Bitcoin 9.000 dolar desteğini korumayı başarsa da karşısında hala güçlü direnç noktaları olduğu görülüyor. 50 günlük basit hareketli ortalamanın yanı sıra Bollinger Bandının tam orta noktasının 9.400 dolara denk gelmesi, BTC’nin ilk olarak burayı aşması gerektiğine işaret ediyor.

Eğer Bitcoin boğaları hız kazanırsa ve 9.400 dolar noktası kırılırsa, sırada 9.700 dolar direnci olabilir. Bollinger Bandının üst hattı tarafından da korunan bu noktanın kırılması ise oldukça zorlu gözüküyor. Eğer BTC bu noktayı da kırıp yükselişini devam ettirebilirse psikolojik direnç noktası 10.000 doların yeniden kırılması söz konusu olabilir.

BTC/USD Teknik Analizi

Günlük grafiğe bakıldığında RSI indikatörünün oldukça düz olduğu ve şu an için fiyat konusundan bundan çıkarak bir tahmin yapılamayacağı görülüyor. Bununla beraber Bitcoin fiyatının üst noktadaki dirençleri test edip başarısız olması durumunda fiyatın 8.800 dolara, bunun devamında 8.700 dolara ve son olarak Mayıs ayının dip noktasının da altına yani 8.200 dolar seviyesine kadar gerilemesi muhtemel.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.