X

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 24/11/2020

Bitcoin fiyatı yükselişini sürdürüyor.
15:41
24 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fiyatı bugün itibarıyla 19.000 doların üstüne kadar çıktı. 2 yılın rekorunu kıran BTC/USD işlem çifti, altcoinleri de sert bir düşüşe zorladı ve yükselişini sürdürüyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla BTC fiyatının 19.200 dolara kadar çıktığı görülüyor.

Bitcoin Yorumları

Peki Bitcoin fiyatı tam olarak nereye gidiyor ve yükseliş 20.000 doları görecek mi? Bitcoin daha önce 19.000 doların üzerinde sadece 1 gün kalabilmiş ve devamında 19.800 dolar seviyelerinden sert bir düşüş yaşamıştı. Bitcoin fiyatının yaşadığı sert düşüşün bir benzerinin görülebileceği korkusu yatırımcıları sarsa da BTC teknik analizi daha fazla yükselişe işaret ediyor.

Bitcoin’in en güçlü desteğinin 17.500 dolar noktasında yer alan 50 SMA’da olduğu görülüyor. Eğer BTC fiyatı anlık bir kırılma ile 17.500 dolar noktasına kadar gerilemezse, lider kriptop ara biriminin 20.000 dolara kadar çıkması bekleniyor. Verilere bakıldığında 19.000 dolar direncinden sonra BTC’yi en çok zorlayacak iki noktanın ön plana çıktığı görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BTC/USD Grafiği

Bunlardan birisi 19.200 dolar iken diğeri 19.800 dolar olarak görülüyor. 19.800 dolar Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak görülmekte ve bunun kırılmasının yeni bir rekoru ve FOMO’yu başlatması olası. Yine de Bitcoin’in bir anda ters harekete geçip düşüş trendine girmesi de muhtemel.

Olası bir düşüş hareketinde Bitcoin fiyatının önce 17.500 doları, bunun devamında 16.400 doları ve son olarak 15.000 doları test etmesi muhtemel. Bu seviyelerin altında ise yeniden 10.000 dolar psikolojik bariyeri yatırımcıların dikkatini çekecektir. Yine de Bitcoin hakkında son günlerde birbiri ardına gelen olumlu haberler, yükselişin ve kurumsal akının daha muhtemel olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Fiyat Tahmini

MicroStrategy gibi kurumsal yatırımcıların yüklü BTC almaları ve aylık kapanışa çok yaklaşılması, ünlü yatırımcıların uzmanların uçuk BTC tahminleri yapmalarına neden oldu. Kraken yöneticisi Dan Held, Bitcoin’in altının yerini alması durumunda 450.000 dolar gibi inanılmaz bir seviyeye çıkabileceğini vurguladı. Şu an için altın fiyatları devamlı olarak düşerken Bitcoin fiyatının ise yükseliyor olması, kesinlikle uzun vadede böyle bir gelişmenin mümkün olduğunu gösteriyor.

bitcoin

Yine de Bitcoin fiyatının 20.000 dolar seviyesinden sonraki hareketi çok ama çok kritik olacaktır.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar