reklamı kapat

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 11/08/2020

Bitcoin teknik analizi durumun iyice kötüleştiğini gösteriyor.
15:30
11 Ağustos 2020

Bitcoin fiyatı son günlerdeki belirsizliğinin yanı sıra teknik analizde de çok karamsar bir tabloya sahip olması nedeniyle kripto para yatırımcılarının endişe ve korkusunu daha da arttırmakta. Lider kripto para birimi Pazartesi günü 12.000 dolar seviyesini bir kere daha aşsa da boğaların gücü satış baskısına dayanamadı ve fiyat bir anda 11.500 dolara kadar geriledi.

Bitcoin Grafik

BTC/USD’nin 2 saatlik grafiğine bakıldığında fiyatın bu düşüş ivmesi ile beraber 10.700 dolara kadar gerileyebileceği görülüyor. 50 günlük basit hareketli ortalamanın oluşturduğu destek şu an için BTC’yi üçgen formasyonuna almış durumda. Eğer Bitcoin fiyatı buradaki desteği kullanıp 11.500 dolar seviyesinde tutunabilirse fiyat önümüzdeki günlerde daha da yükselebilir.

Buna karşın RSI ve MACD gibi bütün indikatörler negatif sinyal vermekte ve düşüşe işaret etmekte. MACD indikatörünün özellikle ayı piyasasına işaret ettiği görülüyor ve bu sinyal hafife alınamayacak kadar önemli. RSI ise her an 30 seviyesinin altına düşebilir ve aşırı satış baskısı oluştuğunu gösterebilir.

Bitcoin Yorumları

Eğer RSI 30 seviyesine düşerse ilk başta sert bir gerileme olsa da bunun devamında Bitcoin için alım fırsatları oluştuğuna şahitlik edebiliriz. Bollinger Bandının 15 dakikalık çizgisine göre 11.816 dolar direnç oluşturuyor. Bunun devamında 11.938 dolar ve son olarak 12.000 dolar kırılırsa boğa piyasası başlayabilir.

Belki de şu an Bitcoin yerine altcoin’ler daha fazla kazandırabilir. BTC teknik analizi yükseliş vaktinin henüz gelmediğine işaret ediyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.