X


Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 08/12/2020

Bitcoin fiyatının gidişatı hangi yöne olacak?
12:27
8 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 19.200 dolar ile 18.800 dolar arasında gidip gelmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatında yaşanan bu konsolidasyon kesinlikle yatırımcıları “sıkıcı bir döneme” sürüklüyor. Yine de daha önce görülen konsolidasyonlardan sonra Bitcoin fiyatının inanılmaz bir yükselişle yoluna devam etmesi, bazı yatırımcıların umutlarını kaybetmemesini sağlıyor.

BTC/USD Grafiği

Peki Bitcoin teknik analizi ve grafik verileri ne gösteriyor? BTC/USD işlem çiftinin bir haftalık simetrik üçgen formasyonundan çıkamadığı ve burada konsolidasyon yaşadığı görülmekte. 21/50 SMA kesişimi fiyatı yeniden yukarı çekme potansiyeline sahip olsa da satış baskısının günden güne artması kesinlikle bu kesişimi geçersiz kılabilir.

bitcoin

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BTC/USD işlem çifti hala boğaların kontrolünde ve fiyatın 19.235 dolar seviyesine yükselmesi kritik bir direnç noktasının kırılmasını sağladı. Gün içerisinde %1 artış elde eden lider kripto para birimi, bugün 19.235 dolar seviyesinin üzerinde kapanış yaparsa haftalık grafikte de yükselişini sürdürebilir.

Bitcoin Alınır Mı?

Bitcoin’in aylık en yüksek seviyesi olan 19.915 dolara kadar yükselmesi ise heyecanı arttırıp kırılım yaşanmasını sağlayabilir. BTC/USD paritesi 19.915 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırmış olsa da 20.000 doların üzerine çıkamaması nedeniyle sert bir gerileme yaşadı. Yine de 20.000 dolar seviyesine doğru güçlü bir alış baskısının oluşacağı ve BTC fiyatının yükselişini sürdürebileceği teknik analiz verilerine göre ihtimaller dahilinde yer alıyor.

Olası bir düşüş trendi durumunda ise Bitcoin fiyatının önce 19.000 doları, bunun devamında 18.652 doları ve son olarak 17.470 doları görmesi muhtemel. Daha önce tüm zamanların rekorunun kırılmasından sonra gelen düşüş esnasında 17.470 dolar seviyelerini test etmişti. Ancak neredeyse 1 haftadır konsolidasyon yaşayan Bitcoin, RSI indikatöründe de yeniden alım bölgesine giriş yaptı. Daha önce 93 seviyesine yani aşırı alım bölgesine çıkan BTC’nin yeniden orta seviyelere gerilemesi olumlu bir gelişme.

Bitcoin Yorumları

Özellikle kurumsal yatırımcıların daha fazla Bitcoin alması ve bankaların da BTC desteklemeye başlaması, Bitcoin yorumlarının hiç olmadığı kadar olumlu bir hal almasını sağladı. Bitcoin’in şimdiden kurumsal yatırımcıların desteğini kazanmış olması, 20.000 dolar direncinin üzerinde seviyelere çıkılmasını kolaylaştırabilir.

BTC/USD işlem çiftinin bundan sonraki hedefinin ne olduğu ise fiyat daha önce buralara çıkmadığı için bilinmiyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar