X


Bitcoin Yeniden Artışa Geçti, Piyasa Yeşile Döndü! İşte BTC ve Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin yönünü yukarıya çevirdi ve hızlı bir artış başlattı. Bitcoin'deki bu artış piyasayı nasıl etkiledi?
10:10
26 Ocak 2022
Bitcoin Yeniden Artışa Geçti, Piyasa Yeşile Döndü! İşte BTC ve Altcoin'lerde Son Durum
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, son dönemde ardı ardına sert düşüşler yaşadı. Öyle ki Bitcoin’de (BTC) yaşanan son düşüş, fiyatın 33.200 dolar seviyelerine kadar gerilemesi ile sonuçlandı.

Ayrıca Bitcoin fiyatındaki bu sert düşüşlerle birlikte altcoin‘lerde de büyük kayıplar yaşandı.

Ancak amiral gemisi kripto para birimi geçtiğimiz gün itibarıyla yeniden yön değiştirdi ve hızlı bir artış başlattı. Bitcoin‘deki bu yukarı yönlü hareket, altcoin’lerin fiyatına da olumlu yansıdı.

Bitcoin (BTC) 38.000 Dolara Yaklaşıyor

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, ardı ardına yaşanan sert fiyat düşüşlerinin ardından hızla toparlanmaya başladı. Öyle ki lider kripto para birimi geçtiğimiz günlerde 33.200 dolar seviyelerinde işlem görürken bugün itibarıyla 37.700 dolar seviyelerine kadar yükselmeyi başardı.

Bitcoin‘deki bu yukarı yönlü harekete ek olarak bazı analistler lider kripto para biriminin artışını sürdüreceğini düşünürken bazıları büyük ralliden önce fiyatın daha da fazla düşeceğini öngörüyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla amiral gemisi kripto para birimi, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4.32’lik bir artışla 37.666 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in artışa geçmesiyle birlikte, daha önce büyük kayıplar yaşayan altcoin’ler de yön değiştirdi ve hızla artış başlattı.

Öyle ki piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, geçtiğimiz günlerde 2.200 doların altına gerilerken, piyasanın yükselişe geçmesiyle birlikte 2.500 dolar seviyesine dokundu.

Popüler kripto para birimi yazının hazırlandığı an itibarıyla CMC verilerine göre son 24 saatte %3.95’lik bir artışla 2.481 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Öte yandan Binance Coin (BNB), %5’in üzerinde artış yaşayarak 382 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Cardano (ADA) ise son 24 saatte %3.33’lük bir artışla 1.05 dolardan işlem görürken, Solana (SOL) son 24 saatte %6.23’lük bir artışla 95.52 dolardan alıcı buluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar