Bitcoin Yeniden Artışa Geçti! Kripto Paralar Yeni Haftada Nasıl Performans Gösterecek?

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin yeniden yönünü yukarıya çevirdi ve artış başlattı. Kripto paralar yeni haftaya nasıl başlayacak?
09:30
19 Aralık 2021
Bitcoin Yeniden Artışa Geçti! Kripto Paralar Yeni Haftada Nasıl Performans Gösterecek?
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasasında uzun bir süredir genel bir düşüş hakimken , amiral gemisi kripto para birimi geçtiğimiz gün yeniden yön değiştirdi ve artışa geçti. Bitcoin’deki bu artışla birlikte bazı altcoin‘ler de yönünü yukarıya çevirdi.

Peki kripto para birimleri yeni haftada nasıl bir performans sergileyecek? Gelin hep birlikte bakalım.

Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde yeni bir artış başlattı ve 50.000 dolar seviyesine bir test gerçekleştirdi.

 Ancak BTC başarılı olamadı ve 49.500 dolar seviyesinden yeni bir düşüş başlattı. Bitcoin’de yaşanan bu düşüşle birlikte fiyat yeniden 46.000 doların altına geriledi. Bitcoin bir süre 46.000 dolar seviyesinde işlem gördükten sonra yeniden yön değiştirdi ve artış başlattı.

Analistlere göre Bitcoin’de 50.000 dolarlık kritik seviyenin kırılması ve bu seviyenin üzerinde bir kapanış lider kripto para biriminde daha fazla artış için kapıları açacaktır.

Lider kripto para birimi Bitcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2.26’lık bir artışla 47.600 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşler altcoin’leri de oldukça fazla etkiledi. Öyle pek çok altcoin’de büyük değer kayıpları gerçekleşti. En büyük altcoin olan Ethereum (ETH), yaşanan son büyük düşüşle birlikte 3.500 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, geçtiğimiz günlerde yeniden 4.000 dolar seviyesinin üzerine yükselmeyi başardı.

Ancak Ethereum zaman zaman yeniden 4.000 doların altına düşse de genel olarak 4.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Popüler altcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.77 artışla 3.987 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Öte yandan piyasa değeri bakımından neredeyse ilk 10 kripto para biriminin tamamında artış yaşanırken son durum şu şekilde;

Binance Coin (BNB) %1.98 artışla 538 dolardan, Solana (SOL) %5.92 artışla 186 dolardan, Cardano (ADA) %4.35 artışla 1.29 dolardan, Ripple (XRP) %2.13 artışla 0.83 dolardan ve Avalanche (AVAX) ise %1.85 artışla 113 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Ayrıca Terra (LUNA) son 24 saatte en çok artış yaşayan kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki LUNA son 24 saatte %12.89 artışla 73 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar