Reklam

Bitcoin Yeniden 50.000 Doları Zorluyor! Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Bitcoin ve altcoin'lerde son durum ne?
09:48
12 Aralık 2021
Bitcoin Yeniden 50.000 Doları Zorluyor! Bitcoin ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 3 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüşün yaralarını sarmak için mücadele etmeye devam ediyor. Öyle ki BTC, yaşanan son düşüşlerle birlikte 42.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bununla birlikte altcoin piyasası da kana bulandı ve pek çok altcoin’de büyük değer kayıpları yaşandı.

Kripto para piyasasında zaman zaman artışlar yaşansa da bazı kripto para birimleri düşüş yaşamaya devam ediyor. İşte Bitcoin ve altcoin’lerde son durum;

Bitcoin (BTC)

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir yaralarını sarmaya çalışıyor. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz hafta içerisinde 50.000 dolarlık önemli bir seviyeyi geride bıraktı ancak bu seviyenin üzerinde tutunamadı.

Bitcoin yaşanan artışla birlikte 52.000 dolar seviyesine kadar yaklaştı ve daha sonra yeniden düşüş başlatarak 50.000 doların altına geriledi. Bitcoin’de yaşanan bu son sert düşüşle birlikte fiyat 52.000 dolar seviyelerinden 47.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Ancak lider kripto para birimi Bitcoin, bir süre sonra yeniden yönünü yukarıya çevirdi ve artış başlattı. Bitcoin’de yaşanan bu artışla birlikte fiyat 49.000 dolar seviyelerine ulaşırken, Bitcoin yeniden 50.000 doları test edebilir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % 1.51’lik bir artışla 49.071 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin’de yaşanan bu fiyat hareketleri kripto para piyasasını da büyük ölçüde etkiledi. Öyle ki Bitcoin’de yaşanan düşüşün ardından kripto para piyasası da kana bulandı ve pek çok kripto para biriminde büyük kayıplar yaşandı.

Ayrıca Bitcoin’deki fiyat artışına bağlı olarak altcoin‘lerde zaman zaman artışlar yaşansa da henüz eski seviyelerinin çok altında işlem görmeye devam ediyorlar.

İlk olarak en büyük altcoin olan Ethereum‘a (ETH) baktığımızda ETH, bu düşüşten çok yara almadan kurtulan bir altcoin olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki son büyük düşüşte Ethereum 3.500 dolar seviyelerine kadar geriledi ancak hızlı bir toparlanma yaşayarak yeniden 4.000 doların üzerine yükseldi.

Ethereum şu anda %1.34’lük bir artışla 4.047 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Öte yandan Binance Coin ve Solana’da şu anda düşüş yaşanıyor ve bu iki büyük altcoin’de sırasıyla %0.80, %0.1’lik bir düşüş söz konusu.

Bir diğer popüler kripto para birimi olan Cardano‘ya (ADA) bakıldığında ise ADA’da %8’lik büyük bir artış yaşandığı görülürken ADA, bu artışla birlikte ilk 10’daki en çok yükselen kripto para birimi oldu.

Ek olarak diğer altcoin’lerde ise durum şu şekilde; Ripple (XRP) -%1.25 0.82 Dolar, Polkadot (DOT) -%0.55 27,81 Dolar, Terra (LUNA) -%5.43 59 Dolar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar