Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Yol Haritası Çıktı! BTC İçin “Hayati Destek” Seviyesine Dikkat!

Michaël van de Poppe, Bitcoin'in (BTC) hayati bir destek seviyesini koruyamaması halinde yeni bir dip seviyeye gerileyebileceğini belirterek önemli bir seviyeye dikkat çekti.
08:19
7 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tecrübeli kripto para analisti ve trader’ı Michaël van de Poppe, Bitcoin (BTC) için “hayati bir destek seviyesi” olarak tanımladığı seviyenin korunamaması halinde fiyatın yeni bir dip seviyeye gerileyebileceğini belirterek piyasa değeri bakımından en büyük kripto paranın yatırımcılarını uyardı.

Bitcoin İçin Kritik Önemdeki “Hayati Destek” Seviyesi

Kripto para analisti Van de Poppe, yeni bir YouTube strateji oturumu videosunda 160 binden fazla YouTube abonesine Bitcoin’in 16 bin 750 doların üzerinde kalması için satın alım desteği görmesi gerektiğini, aksi takdirde en büyük kripto paranın muhtemelen düşeceğini belirterek şunları söyledi:

En önemli seviye 16 bin 750 dolar seviyesi. Bir şey olsun, yükselsin isteniyorsa açıkça bu seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Eğer bu seviyenin üzerinde kalamayacak olursa piyasalar için nispeten sancılı bir dönem olur. Bitcoin, 16 bin 700 doların üzerinde tutunamazsa muhtemelen yeni düşük seviyelere doğru hareket ederiz. Altcoin’lere baktığınızda da benzer bir görüntüyü açıkça görülebiliyor.

6 Ocak akşamında kısa süreliğine 17 bin doların üzerine çıkan en büyük kripto para BTC, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,71 yükselişle 19 bin 943 dolardan işlem görüyor.

Ethereum ve Litecoin’deki Güncel Görünüm ve Önemli Seviyeler

Van de Poppe ayrıca Ethereum (ETH) ve Litecoin’in (LTC) daha düşük fiyat seviyelerine doğru yönelebileceğini belirterek yatırımcıları seslendi. Analist, yaptığı değerlendirmede “ETH bu noktada ralliye devam etmiyor. Dolayısıyla bu, buradan düşebileceği anlamına geliyor. Eğer ETH’de hızımızı artıramazsak ilk hedef bin 220 ila bin 230 dolar. Aynı şey Litecoin için de geçerli. Eğer Litecoin 76 doları açıkça geçerek hızını artıramayacak olursa daha da düşer ve 71 dolar ila 72 dolar civarında bir denge aramaya başlar.” ifadelerini kullandı.

Bu yazının hazırlandığı sırada Ethereum bin 265 dolardan, Litecoin ise 75,81 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar